Çin Merkez Bankası’nın kararı sonrası 40’dan fazla ICO platformu kapandı

Çin Merkez Bankası’nın ICO’ları yasaklama kararını takiben 40’dan fazla ICO platformu kapatıldı. Bankalara da talimat verilerek ICO platformlarına hizmet vermeyi durdurmaları istendi. Kara para aklama şüphesi için hesaplar incelenecek Öte yandan alınan diğer önlemler arasında ICO platformlarında yer alan kişisel hesaplardaki işlemlerin incelenmesi ve bir kara para aklama operasyonu yapılıp yapılmadığının tespit edilmesi yer alıyor. Çin Merkez Bankası’nın ICO kararı dijital para piyasalarını derinden etkiledi. İlk iki günde büyük bir çöküş yaşayan piyasa dün ve bugün hızlı bir toparlanma gösteriyor....

Çin Merkez Bankası’nın ICO’ları yasaklama kararını takiben 40’dan fazla ICO platformu kapatıldı. Bankalara da talimat verilerek ICO platformlarına hizmet vermeyi durdurmaları istendi.

Kara para aklama şüphesi için hesaplar incelenecek

Öte yandan alınan diğer önlemler arasında ICO platformlarında yer alan kişisel hesaplardaki işlemlerin incelenmesi ve bir kara para aklama operasyonu yapılıp yapılmadığının tespit edilmesi yer alıyor.

Çin Merkez Bankası’nın ICO kararı dijital para piyasalarını derinden etkiledi. İlk iki günde büyük bir çöküş yaşayan piyasa dün ve bugün hızlı bir toparlanma gösteriyor.

Örneğin NEO fiyatı kararın açıklandığı 4 Eylül’de 27.14$’dan 19.7$’a düştü ve ertesi gün 24.44$’a çıktı. Bugün ise yüzde 38 oranında artış göstererek 28$’ın üzerine yükseldi.

Benzer şekilde EOS’un fiyatı 0.72$’a düşmüştü. Bu haberin yayına girdiği saatlerde fiyat, 1$ seviyesinde seyrediyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. Okan Yanıtla

    Elimizde kalan icolar sizce ne olur