Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Çin’in ICO yasağı dijital para piyasalarını alt üst etti

Çin hükümeti, ülkede Initial Coin Offering (ICO) faaliyetlerini yasakladı. ICO, girişimcilerin projelerine fon sağlamak için kullandığı, müşterilerin girişimciler tarafından oluşturulan dijital para birimlerini satın alarak projeye yatırım yaptığı bir fon toplama yöntemi. ICO’lar birçok ülkede tartışma konusu oldu. Son olarak ABD hükümeti, ICO’lara denetleme getiren bir yasa çıkarmıştı. Sert önlem piyasaları alt üst etti Çin’den beklenmeyen bu sert önlem, dijital para birimleri piyasasını doğrudan etkiledi. Paniğe kapılan yatırımcılar, dijital para birimlerini ellerinden çıkardı. Bunun sonucunda en büyük iki dijital para...

Çin hükümeti, ülkede Initial Coin Offering (ICO) faaliyetlerini yasakladı.

ICO, girişimcilerin projelerine fon sağlamak için kullandığı, müşterilerin girişimciler tarafından oluşturulan dijital para birimlerini satın alarak projeye yatırım yaptığı bir fon toplama yöntemi.

ICO’lar birçok ülkede tartışma konusu oldu. Son olarak ABD hükümeti, ICO’lara denetleme getiren bir yasa çıkarmıştı.

Sert önlem piyasaları alt üst etti

Çin’den beklenmeyen bu sert önlem, dijital para birimleri piyasasını doğrudan etkiledi. Paniğe kapılan yatırımcılar, dijital para birimlerini ellerinden çıkardı. Bunun sonucunda en büyük iki dijital para birimi Bitcoin ve Ethereum başta olmak üzere tamamı büyük bir düşüş gösterdi.

‘Geçici bir önlem olduğuna inanıyorum’

Reuters’ın haberine göre Şangay merkezli fintech danışmanlık şirketi Kapronasia’nın direktörü Zennon Kapron, yasa yapıcıların şu anda ICO’ların ne olduğunu, hangi risklerin bulunduğunu ve nasıl düzenlenebileceğini anlamaya çalıştıklarını kaydetti.

Kapron, ayrıca bunun geçici bir önlem olduğuna inandığını ifade etti.

Çin’de toplanan para 400 milyon Dolar

Pek çok ülkede olduğu gibi Çin’de de bu yıl ICO’lar patlama göstermişti. 2017 yılının başından bu yana ülkede 65 ayrı ICO düzenlendi ve 105.000 kişiden yatırım alındı. ICO’lar aracılığı ile toplanan paranın 400 milyon Dolar’a yaklaştığı bildirildi. Bu rakamın tüm dünyada ise 1.6 milyar Dolar olduğu söyleniyor.

Son olarak bu haberin yayına girdiği dakikalarda Bitcoin 4250$, Ethereum ise 286$’dan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl