Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Çin’in Hainan eyaleti, yasa dışı kripto para faaliyetleri konusunda uyardı

Çin'de her geçen gün büyüyen kripto para tartışmalarının ortasında, ülkenin güneyindeki Hainan eyaletinden, kripto para ve blokzincir faaliyetleri ismi altında yapılan yasa dışı fon toplama organizasyonları kurulduğu belirtildi. Düzenleyiciler konuyla ilgili yatırımcıları uyardı.

Çin’in Hainan bölgesindeki, Mali Denetim Ofisi ve Çin Halk Bankası’nın bölgedeki yetkilileri, içinde kripto para, dijital ve sanal para ile blokzincir kelimeleri de kullanılan bazı yasa dışı fon toplama organizasyonlarının tespit edildiğini açıkladılar.

Yapılan uyarı bildiriminde şu ifadeler kullanıldı:

“Hainan eyaletindeki hiçbir kuruluş veya kişi, yasa dışı olarak token verme ve satma gibi finansal faaliyetlerde bulunamaz. Herhangi bir sözde token platformu, token ya da sanal para adı altındaki varlıklarla takas yapamaz ve onları satın alamaz. Ayrıca hiçbir organizasyon ya da şirket merkezi bir kurum gibi token’ları alıp satma hakkına sahip değildir”

“Ödeme, alım, satım yasak”

Düzenleyiciler, finans ve ödeme kurumlarının sanal paralarla ilgili hizmetleri doğrudan veya dolaylı olarak sağlayamayacaklarını belirtirken, bununla birlikte trade platformlarının fiyatlandırma, alım satım veya diğer aracı hizmetleri sunmasının yasak olduğunu söylediler.

Hatırlanacağı üzere Mayıs ayında başkan yardımcısı Liu He, ödemelerin yasak olmasının yanısıra kripto para madenciliğine karşı da çok sert tedbirler alınacağını belirtmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl