İflas eden kripto para projesi, tüm yatırımcılarını kara listeye aldı

Çin'de Global Gold Token (GGT) isimli bir proje, yatırımcıların USDT'lerini izinsiz bir şekilde GGT'ye çevirmesinin ardından iflas etti. İflasla birlikte topluluğunu dağıtan GGT, yatırımcılarını da kara listeye aldı.

8BTC‘de yer alan habere göre, Çin’de bir kripto para projesi, kendi kripto para cüzdanı G-Wallet’taki USDT’leri yatırımcıların onayı olmadan GGT’ye dönüştürmesinin ardından iflas etti.

İflastan önce de GGT’nin fiyatı uzunca bir süredir tatmin edici olmayan bir seviyedeydi. Bu zorunlu değişim işleminden sonra ise GGT’nin fiyatı 0.0005 USDT’ye gerileyerek tarihinin en düşük seviyesini gördü. GGT, Haziran ayının sonlarında 0.016 USDT açılış fiyatıyla piyasaya sürülmüştü ve değerinin %97’sini kaybetmiş oldu.

Çin merkezli bir Blockchain projesi olan Goldlinks tarafından piyasaya sürülen Global Gold Token (GGT), Blockchain’e dayalı bir dijital altın sistemi inşa etme hedefiyle ortaya çıkmıştı. Resmi olarak iki farklı kripto para piyasaya süren Goldlinks, ilk olarak fiziksel altın fiyatına dayalı GGC’yi çıkarmıştı.

Belirsiz görünümü ve sınırlı teknolojik yetkinliğiyle uzunca bir süredir pek bilinmeyen bir proje olan Goldlinks, Haziran ayında kripto para cüzdanı G-Wallet’ı piyasaya sürmesiyle dikkatleri üzerine çekmişti. Bu cüzdana USDT yatıran yatırımcılar GGT olarak sözde faiz kazanabiliyorlardı. Dolandırıcılık amacı güden projelerin tipik örneği olarak yatırımcılara USDT’lerini burada tuttukları zaman dilimine göre farklı oranlarda GGT ödeniyordu. Parasını 180 gün burada tutan yatırımcı, günlük %1.2 ile maksimum faiz oranından yararlanıyordu. Bu da yılda %438’lik bir “getiri” anlamına geliyor.

Goldlinks CEO’su

Geleneksel Blockchain projelerinin aksine GGT tanışma toplantıları veya tanıtım gezileri düzenlemiyor, bunun yerine GGT dağıtarak yatırımcı çekmek için çeşitli kripto para topluluklarıyla iş birliğine gidiyordu.

GGT iflastan sonra resmi topluluğunu dağıttı ve tüm yatırımcılarını kara listeye aldı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl