Çin telekom deviyle anlaşma, token fiyatına %40 artış getirdi

Ocak ayında "Çin'in Instagram'ı" olarak kabul edilen Little Red Book ile NFT ortaklığı açıklayan Conflux, bir büyük anlaşmaya daha imza attı. Çin'in en büyük telekom şirketlerinden biriyle iş birliği duyuran şirketin token'ı CFX, %40'tan fazla yükseliş yaşadı.

2018’de kurulan ve İş Kanıtı sistemine dayalı olarak çalışan Conflux, Çin’in ikinci en büyük telekom şirketi olan China Telecom ile ortaklık duyurdu. Şirket blok zinciri uyumlu SIM kartlar çıkaracak.

China Telecom, konuyla ilgili ilk pilot programını ise bu yılın sonuna doğru Hong Kong’ta başlatacak. Bilindiği gibi Hong Kong, özellikle ekonomik konularda Çin tarafından bir deneme sahası olarak kullanılıyor.

Conflux’tan konuyla ilgili Twitter’dan yapılan açıklamada, küresel çapta ilk kez bir blok zinciri donanım ürününün kullanılacağı belirtildi:

“Bu Web3 ürünü küresel çapta görülecek en büyük blok zinciri donanım ürünü olmasının yanı sıra çok kalabalık bir kitle tarafından da kullanılacaktır”

China Telecom şirketinin 400 milyona yakın cep telefonu kullanıcısının olduğu biliniyor.

Haberlerin ardından ise Conflux’ın kendi token’ı olan CFX’te kısa sürede önemli bir değer artışı oldu ve token fiyatı %40’tan fazla yükseldi. Hatırlanacağı üzere Conflux, geçtiğimiz ay Çin’in Instagram’ı olarak da bilinen Little Red Book ile ortaklık duyurmuştu. Bu ortaklıkla beraber kullanıcılar NFT’lerini profillerinde gösterme şansına sahip oldular.

Son yıllarda açık ara en ileri düzeyde CBDC denemelerinde bulunan Çin, dijital yuan testlerini de Conflux yardımıyla hayata geçirmişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl