Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Çin’in önde gelen gazetesi: Bitcoin’i yasaklamak ne gerçekçi ne de mümkün

Çin’in önde gelen gazetelerinden People, Çin’de Bitcoin‘i yasaklamanın mümkün olmadığını belirten bir yazı yayınladı. Yazının sahibi Guanghua Üniversitesi profesörü Liu Xiaolei’ye göre, yetkililer sadece dijital para birimlerinin yerel ekonomideki spekülatif hareketleri artırma potansiyeli hakkında endişeli olmalı. Liu, “Bitcoin gibi dijital para birimlerinin P2P ticaret özelliklerine bakarsak Bitcoin’i yasaklamak ne gerçekçi ne de uygulanabilir bir şey değil” diye yazdı. Liu aynı zamanda Bitcoin borsalarının denetimini sağlamanın gerekli olduğunu söyledi. Ülkede Bitcoin-İtibari para değişiminin bir kez daha durdurulacağı yönünde kaygılar da bulunuyor....

Çin’in önde gelen gazetelerinden People, Çin’de Bitcoin‘i yasaklamanın mümkün olmadığını belirten bir yazı yayınladı.

Yazının sahibi Guanghua Üniversitesi profesörü Liu Xiaolei’ye göre, yetkililer sadece dijital para birimlerinin yerel ekonomideki spekülatif hareketleri artırma potansiyeli hakkında endişeli olmalı.

Liu, “Bitcoin gibi dijital para birimlerinin P2P ticaret özelliklerine bakarsak Bitcoin’i yasaklamak ne gerçekçi ne de uygulanabilir bir şey değil” diye yazdı.

Liu aynı zamanda Bitcoin borsalarının denetimini sağlamanın gerekli olduğunu söyledi.

Ülkede Bitcoin-İtibari para değişiminin bir kez daha durdurulacağı yönünde kaygılar da bulunuyor. Bu kaygılar herhangi bir resmi açıklama olmamasına karşın dijital para birimi fiyatlarını önemli ölçüde etkiledi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl