Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Çin’de devlet yetkilileri ve enerji şirketleri, Bitcoin madenciliği için toplanıyor

Son günlerde kripto para madencilik faaliyetlerinin sıkı şekilde denetleneceğinin açıklandığı Çin’de, enerji sağlayıcı şirketler ile devlet yetkilileri madencilik konusunu tartışmak üzere bir araya gelecekler.

Sichuan Bölgesi Enerji Düzenleme Kurumu, kripto para madenciliğinin tartışılacağı bir seminer düzenleme kararı aldı. Bölgedeki enerji sağlayıcı şirketler ile devlet yetkililerinin bir araya geleceği toplantı 2 Haziran’da Sichuan bölgesinin başkenti olan Çengdu’da yapılacak. Toplantının ana konusu ise son günlerin en önemli tartışmalarından biri olan kripto para madenciliği ve enerji tüketimi olacak.

Hidroelektrik ile madencilik yapılıyor

Toplantı resmi olarak Sichuan Bölgesi Enerji Düzenleme Kurumu tarafından da açıklandı. Bilindiği üzere Çin ana karasının tam göbeğinde bulunan Sichuan bölgesi yağmur alan iklimi ve hidroelektrik santralleriyle biliniyor. Özellikle yağmur alan sezonlarda bölgedeki elektrik ucuzluyor.

Sichuan’ın tersine Çin’in kuzeyinde bulunan İç Moğolistan bölgesi ise çok daha kurak olması sebebiyle daha çok fosil yakıtlarla kripto para madenciliğinin yapıldığı bir bölge konumunda.

Öte yandan yaz aylarının sıcak geçmesi beklenen kuzey bölgesindeki Henan eyaletinde de kömür vadeli işlem sözleşmelerinde yüzde 4’lük bir yükseliş olduğu belirtildi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl