Çin’de kripto para yasaklarının son hedefi haber uygulaması oldu

Çin'in kripto paralara karşı olan düşmanca tavrı tüm hızıyla devam ederken, madencilerin ardından haber portallarına da yasak gelmeye başladı. Kripto haber uygulaması CoinWorld'ün, en kısa süre içinde faaliyetlerine son verilmesinin istendiği belirtildi.

Çin medyasında yer alan haberlere göre, kripto para haber uygulaması CoinWorld’e de kapatma kararı çıktı. Haberin çıktığı haber siteleri ise kaynaklarını açıklamadılar.

Haberlerde ayrıca, uygulamanın Çinli tüm çevrimiçi mağazalardan da kaldırıldığı ve şirketin tüm web sitesi ile uygulama faaliyetlerini kısa süre içinde durduracağı belirtildi.

CoinWorld, 2019 yılında da Çinli otoriteler tarafından yasa dışı coin çıkarma iddiasıyla soruşturma altına alınmıştı. Ülkede ICO’lar 2017 yılından bu yana yasak…

Xiaomi’nin kurucularından yatırım almıştı

Pekin merkezli olan ve 2017’de kurulan şirket, Xiaomi’nin kurucularının da aralarında bulunduğu Çinli teknoloji girişimcilerinden ciddi yatırımlar almışlardı.

Yazılım şirketi de kapatılmıştı

Mayıs ayından bu yana adeta kripto paralarla ilgili olan her şeye darbe vuran Çin, son olarak yine Pekin merkezli olan ve kripto para şirketlerine yazılım desteği veren bir firmayı da kapatmıştı. Otoriteler geçen hafta bir kez daha, kripto paralarla bağlantılı şirketlere hizmet sunmamaları konusunda kurumları ve firmaları uyarmıştı. Hatırlanacağı üzere Mayıs ayında Çin başkan yardımcısı Liu He liderliğinde yapılan ekonomi komisyon toplantısının ardından kripto para madenciliğinin önlenmesi konusunda sert tedbirlerin alınacağı açıklanmıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl