Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Kripto para borsası Huobi’den Çinli kullanıcılara yeni kısıtlama

Mayıs ayında başlatılan büyük operasyonla başta madenciler olmak üzere, kripto para endüstrisine büyük darbe indirilen Çin'de, şimdi de ülkenin en büyük borsası olarak görülen Huobi'den OTC kanalıyla alınan kripto paralar için çekme işlemlerine kısıtlama getirildi.

Çin’in kripto para sektörüne her anlamda yaşattığı zorluklar konuşulurken Huobi’den de OTC kanalı kullanılarak itibari para ile alınan kripto paralar için kısıtlama getirildi.

Huobi’den yapılan açıklamada Çin’de bundan sonra borsada itibari para ile alınan kripto paralar, 24 saatten az bir zaman diliminde çekilemeyecek. Bazı kullanıcılarda bu süre 36 saate kadar çıkabilecek.

Para aklamaya bir önlem

Tüm dünyada olduğu gibi Çin’de de bazı hesapların para aklamak için kripto paraları kullandığı biliniyor. Huobi’nin bu hamlesiyle birlikte, itibari parayla alınan kripto paraların kısa süre içinde aklanmasının önüne geçilmesi plânlanıyor. Bu kural sadece fiat para birimleriyle alınan kripto paralar için geçerli olacak. Diğer kripto paraların çekilmesi konusunda ise bir kısıtlama olmadığı belirtildi.

Çin başkan yardımcısı Liu He’nin Mayıs ayında açıkladığı önlem paketinin ardından, ülkede kripto para madencilerine tüm kapılar kapanmıştı. Son olarak hidroelektrik enerjisiyle madencilik yapan Sichuan bölgesindeki işletmeler de kepenk indirmişti. Çalışmaların durmasıyla da, hash oranlarında da çok ciddi düşüşler yaşanmıştı. Madencilerin, Çin’den sonraki ilk tercihlerinin, Kazakistan ve ABD olduğu görülüyor.

Madencilik cihazı üreticisi Bitmain de, piyasada bol miktarda ikinci el makinelerinin olması sebebiyle spot satışları durdurduğunu açıklamıştı. Bitmain’in, uzun vadeli teslimatlı satışları ise devam ediyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl