Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Değeri sıfırlanan TITAN token’ı aldı, 600 ETH kazandı

17 Haziran tarihinde değeri neredeyse sıfırlanan Iron Finance'in TITAN token'ından birçok yatırımcı çok ciddi zarara uğrarken bir kişi ise 60 ETH kullanarak elindeki varlığı 600 Ether'e çıkardı.

Geçtiğimiz haftalarda fiyatının sıfırlanmasıyla gündeme gelen TITAN’ı 60 ETH kullanarak satın alan bir kişi, elindeki varlığı 600 ETH’ye çıkardı. Çin medyasından 8BTC.com, bu büyük kazancı elde eden kişiyi buldu ve onunla bir röportaj yaptı. İki haftalık sürede, ters yönde yatırım yaparak nasıl 10 kat kazanç sağladığını anlatan bu kişi aynı zamanda DeFi sektörüyle ilgili fikirlerini de paylaştı.

İnsanların projelere direkt olarak büyük meblağlar yatırıp para kazanmayı denemesinden çok, kazanma yeteneğine sahip olması gerektiğini belirten bu kişi, 2012’de kripto para yatırımlarına başladığını ve finansal özgürlüğüne kavuştuğunu söyledi.

Kendisinin sürekli olarak düşüş ya da yükseliş pozisyonları açan biri olmadığını ancak sabırlı olduğunu belirten yatırımcı, TITAN’ın ciddi şekilde yükseldiği dönemlerde beklediğini ve büyük düşüş yaşandığında ise kararlı bir hareketle adım adım oluşturduğu pozisyonlarla büyük miktarda para kazandığını söyledi.

“Sıfıra gidebilirdi, hayat da gidebilir!”

600 ETH kazanan yatırımcı herkesin çok büyük miktarlar kaybettiği bir ortamda, bu kadar dipten alacak güveni kendinde nasıl bulduğu sorusuna şu cevabı verdi:

“İlk önce şunu söylemeliyim ki, ilk aldığımda fiyat neredeyse sıfırdı. En düşük fiyattan aldım. Bir yerde projenin bir tazminat plânı olduğunu düşündüm. Çünkü proje iyiydi. Telegram gruplarına dahil olmuştum. Çöküşe kadar projeyi iyi getirmişlerdi. Popüler olmuşlardı. Bu bana güven vermişti. Sonunda da 60 ETH’lik bir alım yapma kararı verdim. Ekibin, düşse de ayağa kalkacağına inandım. Biraz kumar oynama sevgim de var açıkçası. Sıfıra da gidebilirdi. Hayat da gidebilir. Token’ların gitmesi hiçbir şey!”

“Yatırım düşük seviyeden almaktır”

Daha önce projeye yatırım yapmadığını belirten şanslı kişi, “Daha önce yatırımım yoktu. 60 dolar zaten yüksek bir fiyat. Yatırım biraz da avlamayla ilgili bir durum. Düşük fiyattan almak gerekir. Bir kere 100 kat elde edebilirsiniz ama iki kez 100 kat demek, 10 bin kat kâr demek ve bu çok zor. Genelde yüksekten aldığınız zaman o ürünün fiyatı düşer”

“Kârımı aldım ama bir bölümü de içeride bıraktım”

Fiyattaki büyük çöküşten yararlandıktan sonra kârını aldığını bir miktarı ise uzun vadeli yatırım için sistemde bıraktığını belirten yatırımcı, “Ben her zaman uzun vadeli düşünürüm. Kısa vadeli fiyat hareketleri beni pek fazla ilgilendirmez. Hayatın içinde de çıkışlar ve yükselişler var. Piyasa size her zaman yükseliş ve düşüş yönünde fırsatlar verir”

“Blok zinciri teknolojisi yolsuzluğu önleyecek”

Blok zinciri teknolojisi hakkında fikirleri de sorulan yatırımcı şu değerlendirmede bulundu:

“Blok zinciri endüstrisi gerçek bir endüstridir. Her şey görünür şekilde karşısınızdadır. Geleneksel finans ile şeffaflık konusunda yarışıyor. Hayır kurumlarına yapılan bağışlardaki yosuzlukları önleyecektir. Ya da şans oyunlarındaki yolsuzlukları… Çözülecek çok fazla problem var.”

“DOGE ve SHIB de aldım, UNI ve AAVE de…”

Yatırımları sorulduğunda çok net konuşan ve Aave’den UNI’ye, FIL’den Dogecoine’e kadar birçok coin’i aldığını belirten yatırımcı şunları söyledi:

“Ben hep merkeziyetsiz projelere yatırım yaptım. Merkeziyetsiz borsanın token’ı UNI, merkeziyetsiz borç verme için Aave, merkeziyetsiz depolama için Fil. Blok zincir anonimdir. Zen gibi bu tür coin’lere de yatırım yaptım. Oyun endüstrisi için saçma sapan da olsa DOGE ve SHIB gibi coin’ler de aldım.”

“Bitcoin’i 2021’de öğrendim ama o dönem almadım”

Bitcoin’i 2012’de öğrendiğini ancak o dönem almadığını belirten yatırımcı, her habere inanmamak gerektiğini belirtti:

“Bitcoin’i 2012’de öğrendim ama o dönem almamıştım. Haberlerde genelde olumsuz yönleri gösterilir. Her habere inanmamanız gerekir. İnanırsanız çok büyük paraları da kaybedebilirsiniz. Ancak denemenizin size olan maliyeti en fazla birkaç bin dolar ya da 10 bin dolar olur”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl