Circle şirketinden açıklama: Bir günde 2.9 milyar dolarlık ödeme yaptık

En büyük ikinci sabit coin olan USDC'nin ihraççısı Circle şirketi yaptığı açıklamayla 13 Mart günü 2.9 milyar dolarlık ödeme yaptığını ve 700 milyon dolarlık da USDC bastığını belirtti.

Pazar günü USDC’nin 1 dolara olan dengesinin 0.84 dolara kadar düşmesiyle büyük bir kriz yaşayan Circle şirketi yaptığı açıklamayla sorumlu olduğu ödemelerin hepsini yapmaya devam ettiğini belirtti.

“Bir günde 2.9 milyar dolar ödedik”

Pazartesi günü USDC basma ve kendilerine gelen ödeme taleplerini karşılamaya yeniden başladıklarını ve o gün sorunsuz şekilde tüm işlemlerin gerçekleştirildiğini belirten şirket, resmi açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Signature Bank ve Silvergate Bank iflaslarından sonra ekiplerimiz USDC likidite operasyonlarının sorunsuz şekilde devam edebilmesi için adeta zamanla yarıştılar. Pazartesi sabahı itibarıyla ise ödemelere ve USDC üretme işlemlerine yeniden başladık. ABD bankacılık sisteminin yeniden açıldığı 13 Mart günü, Circle şirketi 2.9 milyar dolarlık USDC karşılığında ödemelerini sorunsuz şekilde yaptı. Ayrıca 700 milyon dolarlık da USDC bastı”

Circle ayrıca, USDC rezervlerinin nakit kısımlarının da BNY Mellon bankasında tutulduğunu belirtti. Rezervlerin büyük kısmının Circle Rezerv Fonu’nda tutulduğu aktarılırken, fonun BlackRock tarafından yönetildiği ve saklama işlemlerinin de yine BNY Mellon tarafından üstlenildiği bilgisi verildi.

USDC’nin piyasa değeri şu anda yaklaşık 39 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl