Citibank India kredi kartı ve banka kartıyla Bitcoin satın almayı yasakladı

Hindistan'da faaliyet gösteren Citibank India, müşterilerinin kredi kartlarıyla kripto para satın almalarını yasaklayan son büyük banka oldu.

Citibank India, müşterilerinin kredi kartlarıyla kripto para satın almalarını yasaklayan son büyük banka oldu. Ancak banka, tedbiri bir adım daha ileri taşıyarak banka kartlarıyla da kripto para almayı yasakladı.

Citibank India, geçen hafta kredi kartlarıyla kripto para almayı yasaklayan uluslararası bir yatırım bankacılığı ve finansal hizmetler şirketi olan Citigroup’un bir yan kuruluşu. Citigroup’un yasağının ardından JPMorgan ve Bank of America’nın yasakları geldi, bunları Lloyds Banking Group ile Virgin Money’in yasakları izledi.

Hindistan’da Bitcoin ve diğer kripto paraların durumu

Hint hükümeti, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine kuşkulu bakıyor. Ülkenin maliye bakanı, Bitcoin’i geçtiğimiz yılın Aralık ayında “saadet zinciri” olarak adlandırdı.

Ocak ayı ortasında birçok Hintli banka, “şüpheli işlemler” gerekçesiyle kripto para borsalarının hesaplarını askıya aldı ve kapattı. 1 Şubat’ta Hint Maliye Bakanı tarafından yapılan açıklamaların bir kripto yasağı şeklinde yanlış yorumlanması, kripto piyasasını küresel düzeyde aşağı çekti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl