CleanSpark, Bitcoin madenciliği için iki tesis satın aldı

Kripto para madenciliği ve teknoloji şirketi CleanSpark, ABD'nin Georgia eyaletinde iki adet madencilik tesisi satın aldı. Şirket, bu tesislerde 6 binden fazla madencilik cihazı çalıştıracak.

Rakipleri iflas etmemekle uğraşırken ayı sezonunda yaptığı Bitcoin madencilik cihazı alımlarıyla dikkat çeken CleanSpark şirketi, yatırımlarına son sürat devam ediyor. Şirket son olarak 9.3 milyon dolar ödeyerek Georgia’da 2 adet tesis satın aldı.

6 binden fazla makinenin çalışacağı madencilik tesisi, şirket kapasitesini %15 oranında artıracak. Bu iki tesiste ayrıca Bitmain firmasının son model madencilik cihazları olan Antminer S19 XP’ler ve S19j Pro+’lar da yer alacak. CleanSpark, konuyla ilgili resmi bir açıklama da yaparken alımların, sene sonunda elde edilmesi düşünülen 16 exahash’lik hedef kapsamında yapıldığı yazıldı. Şirketin şu anki “hash rate” gücü saniyede 6.7 exahash seviyelerinde bulunuyor.

“Halving’e hazırlanıyoruz”

CleanSpark CEO’su Zach Bradford da, Georgia’nın göreceli olarak gelişmemiş bölgelerinde yaptıkları bu yatırımın bölge ve bölge halkına ekonomik getiri ve büyüme sağlayacağını kaydetti.

Birçok şirketin iflasın eşiğine gelmesinin de kendileri için fırsat yarattığını açıkça dile getiren CEO Bradford, “Gelecek seneki halving’e hazırlanıyoruz” dedi.

On binlerce cihaz alımı yaptılar

Cleanspark şirketi özellikle, geçen sene iflas eden ya da iflas etmemek için cihazların satmak zorunda kalan firmaların makinelerini almasıyla biliniyor. Şirket son olarak bu ay başında 12.500 adet Antminer S19 XP cihazını bünyesine katmıştı.

Nisan ayında 45 bin ve hemen öncesinde şubat ayında da 20 bin adetlik cihaz alımları yapılmıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl