CleanSpark şirketi 45 bin adet Bitcoin madencilik makinesi daha aldı

Şubat ayında 20 bin adet Bitcoin madencilik cihazı alan ve Nasdaq'ta listeli bir şirket olan CleanSpark, birçok rakibinin zor günler yaşadığı bir ortamda 45 bin adet daha alım yaptığını açıkladı. Satın alınan tüm makinelerin, dünyanın en büyük üreticisi olan Bitmain'e ait Antminer S19 XP modeli olduğu belirtildi.

Bitcoin madencilik şirketi CleanSpark, yeni ve büyük bir madencilik cihazı alımı daha yaptığını açıkladı. Şirket, Çin merkezli makine üreticisi Bitmain’den 45 bin adet Antminer S19 XP cihazı satın aldı.

CleanSpark şirketi CEO’su Zach Bradford, alınan cihazların piyasadaki en etkin özelliklere sahip makineler olduğunu vurguladı:

“Bu ayı piyasası bize yatırımlarımızdan maksimum kazanç elde etmemizi sağlayacak olan fırsatlar sundu. Bu fırsatlardan biri de endüstrinin en iyi makinesini çok uygun bir fiyata alabilmekti”

45 bin cihazın 25 bin adedinin ağustos ayında, kalanlarının da eylülde teslim edileceği belirtildi.

Hash rate %95 arttı

Son alımlarla birlikte şirketin saniyede 6.7 exahash olan hash rate gücü de, saniyede 13 exahash’e çıktı ve yüzde 95’lik bir artış gördü. Hatırlanacağı üzere şirket şubat ayında da 20 bin adet madencilik cihazı almıştı.

CleanSpark şirketi daha önce yaptığı açıklamada, Bitcoin madenciliğinin %90’ını düşük karbon enerji kaynaklarıyla yaptığını duyurmuştu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl