Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Cleveland Fed: Yardım çekleri, Bitcoin fiyatını etkiledi

Cleveland Fed’in Cuma günü yayımladığı araştırmaya göre, 2020 yılının Nisan ayında yürürlüğe giren ABD’deki ilk teşvik paketi, Bitcoin’in işlem hacmi ve fiyatında önemli fakat mütevazı bir artışa yol açtı.

Merkez bankası araştırmacıları, hükümetin Kovid-19 salgını sırasında Amerikalılara verdiği 1200 dolarlık yardım çeklerinin Bitcoin’in işlem hacminde yüzde 3.8, fiyatında da yüzde 0.7 oranında yükseliş sağladığını tahmin ediyor. Genel olarak ise teşvik paralarının yüzde 0.02’siyle Bitcoin alındı. Satın alımlar ise neredeyse sadece orta gelirli genç, bekar yatırımcılar arasındaydı. Bununla beraber araştırmacılar, bulguların Bitcoin’in günlük fiyat dalgalanmalarındaki yüzde 4.6 standart sapmaya kıyasla mütevazı ancak sıçramaların istatiksel olarak anlamlı olduğunu vurguluyorlar.

Coinbase CEO’su, 1200 dolarlık alımlara dikkat çekmişti

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong, daha sonra sildiği tweet’inde 1200 dolarlık yardım çekleriyle Bitcoin alındığını ortaya koymuştu. Armstrong tarafından paylaşılan aşağıdaki grafik, yardım ödemelerinin yapılmasından sonra 1200 dolarlık kripto para alımlarının dört kattan fazla artış kaydettiğini gösteriyor.

Kaynak: Twitter
En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl