Cloudflare’deki kesinti kripto para borsalarını vurdu: Resmi açıklama geldi

Birçok internet sitesi tarafından kullanılan bir CDN sağlayıcısı olan Cloudflare'deki bazı problemler, şirketin hizmetlerinden yararlanan birçok büyük borsanın da olumsuz etkilenmesine yol açtı. FTX borsası, bazı kullanıcıların platforma giriş yapamama ihtimalinin olduğu şeklinde bir tweet atarken, OKX ve Bitfinex de benzer bir açıklamalar yaptılar.

Bazı kripto para borsalarının bilgi akışının hızlı elde edilmesi için kullandığı CDN hizmet sağlayıcısı olan Cloudflare’de yaşanan sorunlar, dev kripto para borsalarının sitelerine girişlerde ciddi sorunlar yaşanmasına neden oldu.

Hem Cloudflare’den hem de borsalardan üst üste açıklamalar

Konuyla ilgili Cloudflare de resmi açıklama yaparken, ağında geniş bir alana yayılmış olan çeşitli sorunlar nedeniyle hizmet sağlanmasında kesintiler yaşandığını duyurdu. FTX borsası da hem borsa hem de kurumun diğer sitelerine girişlerde birçok kullanıcı için sorunlar olabileceğini ve şu anda sadece “yayın modunda” olduklarını belirtti. Diğer büyük borsalar OKX ve Bitfinex’in yöneticilerinden de Cloudflare’in bölgesel sorunlar yaşadığı ve websitesi girişlerinde sorunlar yaşandığı konusunda bilgilendirmeler geldi.

Kripto para odaklı siteler dışında Discord, DoorDash ve Social Blade gibi platformların da bu kesintilerden olumsuz olarak etkilendikleri belirtiliyor. TSİ 10 civarı ise Cloudflare, sorunu tespit ettiğini ve çözümün sisteme uygulanmakta olduğunu açıkladı.

2019’da da yaşanmıştı: 26 dolarlık Bitcoin

Cloudflare merkezli olan benzer bir durum, 2019 yılında da yaşanmış ve Coinbase ile dönemin en çok kullanılan fiyat takip sitelerinden biri olan CoinmarketCap ve ayrıca Reddit, Medium gibi platformlar da, yaşanan kesintilerden ciddi şekilde etkilenmişlerdi. Bazı platformlar kısa dönemli de olsa Bitcoin fiyatını kullanıcılarına 26 dolar olarak göstermişlerdi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl