Bitcoin Cash fiyatının tarihi yükselişinde CNBC parmağı

Bitcoin Cash fiyatının art arda tarihi rekorlar kırmasında Coinbase'in yanı sıra CNBC'nin de etkisi olduğu öne sürülüyor.

Dünyanın en büyük dijital para platformlarından Coinbase’in Bitcoin Cash ticaretini başlatmasıyla uçuşa geçen Bitcoin Cash fiyatında CNBC tarafından yapılan yayın ve paylaşımların da etkisi olduğu iddia ediliyor.

Bu iddialar, CNBC’nin pazarlama müdürünün Bitcoin Cash fonu yöneticilerinden biriyle ilişkili olduğunun ortaya çıkmasıyla güç kazandı.

‘CNBC’s Fast Money hesabı Bitcoin Cash fonu yöneticisinin kontrolünde’

Twitter’daki WhalePanda hesabının iddialarına göre Bitcoin Cash fonu yöneticisi Paul Wasensteiner, CNBC’nin pazarlama müdürü Gaby Wasensteiner’ın kocası. CNBC’s Fast Money hesabı üzerinden atılan üç ayrı tweet’i örnekleyen WhalePanda, “CNBC’nin resmi hesabı, Bitcoin Cash fonu yöneticisinin kontrolüne girdiğinde ne olur?” sorusunu yöneltti.

Bitcoin Cash’i övücü tweet’ler soru işareti yarattı

Bu örneklerde Paul Wasensteiner’ın tweet’iyle CNBC’s Fast Money hesabı üzerinden atılan tweet’teki benzerlik dikkat çekti. Bunun yanı sıra hesabın garipsenebilecek bir şekilde Bitcoin Cash’i övücü paylaşımlarda bulunması da akıllarda soru işareti yarattı.

Son olarak Bitcoin Cash’in CEO’su Roger Ver’in yarın CNBC’nin canlı yayınına katılacağı haberi, bu konuda bir başka dikkate değer unsurdu.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl