Coca Cola NFT koleksiyonu için Coinbase’in Base ağını seçti

Dünyanın en büyük gazlı içecek şirketi olan Coca Cola, yeni çıkardığı NFT koleksiyonu için Base ağını seçti. "Başyapıt" adı verilen koleksiyon Web3 dünyasının bilinen sanatçıları tarafından yaratıldı.

coca-cola

Coca Cola da NFT dünyasına adım atan şirketlere eklendi. Şirket, “Zincir üzeri Yaz” organizasyonu kapsamında ürettiği NFT koleksiyonunu, Coinbase’in geçtiğimiz hafta genel kullanıma açtığı Base ağı üzerinde başlatacak.

Konuyla ilgili açıklamayı Coinbase borsası da yaparken duyuruda, “Coca Cola Küresel Başyapıt kampanyasını, birçok tanınan sanatçı ile birlikte zincir üstüne taşıyor” denildi.

Başyapıt (Masterpiece) adlı koleksiyonda, bilinen sanatçı Edvard Munch’ün “Çığlık (The Scream) adlı eseri de bulunuyor.

Coca Cola, bu NFT adımıyla Base üzerine gelen en büyük şirket olurken, ağustos ayında birkaç önemli NFT projesinin de daha Base’de olacağı belirtiliyor.

Bu NFT koleksiyonu büyük şirketlerin dijital alana geçmesi ve bu dünya ile etkileşime girmesi açısından da bir hayli önem taşıyor. Sadece sanat galerileri değil, tüm dünyaya ulaşacak olan bu koleksiyonda, Fransa’dan Aket ve Mısır’dan Fatma Ramadan gibi bilindik sanatçılar da yer alıyor.

Hatırlanacağı üzere Base geçtiğimiz hafta 9 Ağustos gününde ana ağa geçmiş ve genel kullanıma açılmıştı. Bünyesinde şu anda 100’den fazla merkeziyetsiz uygulama bulunan Ethereum 2. katman ağının Beta versiyonu da şubat ayında başlatılmıştı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl