Coda Protokolü, yüzlerce yeni Genesis Token Hibesi dağıtmayı hedefliyor

coda-protocol

İnternet 3.0’ın temel taşlarından birini oluşturan Coda Protokolü, Genesis Token Hibe Programı’na yüzlerce yeni üye katma amacıyla amatör blockchain operatörlerini Teknik Mentörler ile destekleyeceğini duyurdu. Genesis Token Hibesi, Coda kullanıcılarını mainnette blockchain operatörü olmaya hazırlayarak Coda’nın en merkeziyetsiz blockchain olmasını hedefliyor.

Coda Protokolü’nü geliştiren O(1) Labs CEO’su ve kurucusu Evan Shapiro, halihazırdaki kullanıcılarının %30’unun daha önce hiç bir blockchainde operatörlük yapmadığını belirtip, “Buna rağmen daha çok yol gitmemiz gerektiğinin farkındayız. Kriptoya yeni olanların en çok ihtiyacı olan rahat bir şekilde sorularını sorabilecekleri, blockchaine yeni başlamanın desteklendiği bir ortam. Coda topluluğu bu ortamı sağlıyor.” dedi.

Blockchain operatörlüğüne yeni başlayanları desteklemek için geliştirilen Operatör Mentörlüğü Programı, 66.000 token ile sektörün en büyüğü olan Genesis Token Hibesi için bir giriş noktası olacak. Programın nihai amacı ise kripto ekosistemini geliştirmek, cinsiyet ve milliyet çeşitliliğini artırmak ve blockchain operatörlüğünü yeni başlayanlar için daha kolay hale getirmek.

Coda Teknik Mentörleri arasında Türkler ve Türkçe konuşanlar da mevcut. Bunun yanında Çin, Amerika, Rus, Fransa, Hindistan, Kore de dahil olmak üzere 15’ten fazla ülkeden mentörler topluluğa destek vermekte. Dünyanın dört bir yanından üyeleriyle Coda, tamamıyla evrensel ve merkeziyetsiz bir blockchain ve topluluk olma yolunda hızla ilerliyor.

Coda blockchaini teknik özellikleriyle operatör olmayı, herkese açık ve kolay bir hale getiriyor. Gelişmiş bir kriptografik teknik olan zk-SNARKlar, Coda’nın hep 20 kilobyte boyutunda kalmasını sağlıyor. Eşi benzeri olmayan bu özellik sayesinde Coda’da blockchain operatörü olmak her zaman çok kolay. Ek olarak Coda’nın konsensüs mekanizması sınırsız sayıda operatörü desteklediği için, her an herkes operatör olabilir. Teknik dokümantasyonu ve araçları da hemen başlamanızı kolaylaştırıyor. Operatör Mentörlüğü Programı katılımcıları gelecekteki testnetler sırasında adım adım destek alarak puan toplayabilir ve 66.000 token kazanmak için Genesis Token Hibesi’ne başvurabilirler.

Genesis Token Hibesi’ne başvurmak için: bit.ly/coda-genesis

Teknik Mentör olmak için: https://github.com/CodaProtocol/coda-grants

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl