Bitcoin’deki büyük düşüş iki grup altcoin’i etkilemedi: Bugün yükseldiler

Dün sabah birkaç saat içerisinde 64.000 dolardan 60.000 dolara inen Bitcoin'in bu düşüşü, altcoin'leri bu kez çok fazla etkilemedi. Meme coin'lerdeki değer kaybı dikkat çekerken, DePin ve yapay zeka kategorilerindeki altcoin'ler ise bugün önemli yükselişler gösterdiler.

2024 yılında çok konuşulan DePin (fiziksel altyapı) ve yapay zeka coin’leri son günlerdeki düşüşlerde, diğer altcoin’lere göre sağlam kalmayı başardılar. Hatta bazı coin’lerin bugün önemli yükselişler gösterdikleri de dikkatlerden kaçmadı.

DePin’de RNDR, AKT ve AR…

CoinMarketCap ve CoinGecko gibi detaylı bilgi sağlayan platformlardan alınan bilgilere göre; merkeziyetsiz fiziksel altyapı olarak bilinen DePin kategorisi bugün endeks olarak yaklaşık %8 yükseldi. Burada ön plana en çok çıkanlar ise %11 ile Render (RNDR), %12 ile Akash Network (AKT) ve %10 ile Arweave (AR) oldu.

Kripto dünyasının, fiziksel altyapı alanına getirdiği yeniliklerden bir tanesi olan DePin, kullanıcıların merkezi kurumlara ve özellikle de altyapı konusunda bağımlılığını ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

Yapay zeka da yükseldi: FET, AGIX, OCEAN ve NEAR…

2024 yılında sadece kripto dünyasında değil, geleneksel finans dünyasında da çok konuşulan yapay zeka geliştirmelerinde OpenAI ve Nvidia’nın liderliği tartışılmaz olmuştu. Nvidia’nın rekordan rekora koşması birçok yapay zeka coin’ini de sert şekilde yükseltmişti.

Son 24 saatte yapay zeka odaklı “görülen” coin’lerdeki yükselişler ise şu şekilde oldu:

  • FET: %18
  • AGIX: %17
  • OECAN: %16
  • NEAR: %10

Not: Token’lar, kripto dünyası tarafından bilinen ve piyasa değerleri belli seviyeyi aşmış projelerden seçilmiştir. Çok daha küçük çaplı ve büyük borsalar tarafından listelenmeyen, aynı zamanda çok daha fazla yükselen coin’ler habere dahil edilmemiştir.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl