Kripto düşmanı Warren’ın sert mektubuna, Coin Center’dan aynı sertlikte cevap

ABD'de kripto para karşıtı adımlarıyla bilinen ve Bitcoin dahil tüm kripto paraların ülkede yasaklanmasını isteyen Elizabeth Warren bu kez sert kayaya çarpmış gözüküyor. Warren'ın aralık ayında yazdığı bir mektuba, kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan Coin Center'dan aynı sertlikte cevap geldi.

SEC’nin Bitcoin spot ETF’lerini onaylamasına tüm çabalarına rağmen engel olamayan ve onaydan sonra da bu kararı yanlış bulduğunu dile getiren ABD’li senatör Elizabeth Warren, kripto dünyasından da sert tepkiler almaya başladı.

Warren’ın aralık ayında içinde Coin Center ve Coinbase gibi birçok kurumun da olduğu kripto dünyasına yazdığı sert mektup, Coin Center tarafından ciddiye alınmadı.

Warren mektubunda “Kripto paraların terörizmin finansmanında kullanılmasını engellemek için yaratılmış olan birçok sağduyulu kuralı, hatta kripto şirketlerinin kârlarını azaltacak olan bu kuralalrı baltalamak için çalışmalar yapılıyor. Birçok kripto şirketi, eski hükumet yetkili ve çalışanlarını işe alıyor. Bu şirketler kendilerini meşru göstermek için milyon dolarlar harcıyor” demişti.

“Cevap vermeyeceğiz, zorunda da değiliz”

Kripto dünyasının saygıdeğer ve kâr amacı gütmeyen kurumlarından biri olan Coin Center ise Warren’ın mektubuna tepki gösterdi. Yapılan açıklamada Warren’a resmi cevap verilmeyeceği kaydedildi ve şu ifadeler kullanıldı:

“Sayın Warren’ın sağduyulu kurallar olarak ifade ettiği maddeler, adaletsiz ve anayasaya aykırıdır. Bu nedenle yaptığımız çalışmalardan dolayı özür dilemeyeceğiz. Politik amaçlarınız için, insanlar üzerindeki denetiminizi artıracak olan bu acımasız ve anayasaya aykırı olan kurallara karşı çıkan çalışmalarımızı önyargılarınızla bozmaya çalışıyorsunuz”

Kurum açıklamasının sonunda ise Warren’ın mektubuna resmi olarak cevap vermeyeceklerini, buna zorunda olmadıklarını ancak saygı çerçevesinde her türlü yapılacak olan tartışmada da yer alacaklarını kaydetti.

Coin Center son dönemde özellikle, araştırma yöneticisi olan Peter Van Valkenburgh’un yıllar önce Bitcoin hakkında Kongre’deki bir komite toplantısında yaptığı konuşmasıyla adını duyurmuştu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl