Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

CoinDash ICO’suna saldırı: 7 milyon 530 bin Dolar çalındı

CoinDash adında küçük bir proje için başlatılan ICO’da (Initial Coin Offering) çok geçmeden milyonlarca doların hacker’lar tarafından çalındığı fark edildi. Bu olayın ardından satışlar aniden durduruldu. CoinDash ICO’sunun fon talep etmek için kullandığı Ethereum adresi, hacker’lar tarafından değiştirilmiş ve sahne adreste 7 milyon 530 bin Dolar değerinde Ether birikmişti. Kayıplar telafi edilecek Projeyi başlatan şirket, bu saldırıdan etkilenen yatırımcıların kayıplarını telafi edeceklerini bildirdi. Projenin hala saldırı altında olduğu ve satışın sona erdiği kaydedildi. CoinDash tarafından yapılan açıklamada, internet sitesi kapatıldıktan...

CoinDash adında küçük bir proje için başlatılan ICO’da (Initial Coin Offering) çok geçmeden milyonlarca doların hacker’lar tarafından çalındığı fark edildi. Bu olayın ardından satışlar aniden durduruldu.

CoinDash ICO’sunun fon talep etmek için kullandığı Ethereum adresi, hacker’lar tarafından değiştirilmiş ve sahne adreste 7 milyon 530 bin Dolar değerinde Ether birikmişti.

Kayıplar telafi edilecek

Projeyi başlatan şirket, bu saldırıdan etkilenen yatırımcıların kayıplarını telafi edeceklerini bildirdi.

Projenin hala saldırı altında olduğu ve satışın sona erdiği kaydedildi. CoinDash tarafından yapılan açıklamada, internet sitesi kapatıldıktan sonra herhangi bir sahte adrese gönderilen işlemlerin telafi edilememesi nedeniyle yatırımcılara herhangi bir adrese Ether göndermemeleri çağrısı yapıldı.

Yaşanan bu olay, geçen yıl 50 milyon Dolar’ın çalındığı The DAO projesini hatırlattı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl