Ünlülerin hesapları hack’leniyor mu?: Birçok coin önerisi geldi

Amerikanın ünlü televizyon programcısı Caitlyn Jenner, rapçi Rich the Kid ve anonim trader GCR'nin X hesaplarının hack'lendiği belirtilirken, çeşitli coin paylaşımları yapılması da dikkat çekiyor. Tüm paylaşımlara rağmen GCR dışında hesabının hack'lendiğini belirten ise yok. Coin paylaşımları ise takipçilerden tepki alıyor.

Altın madalyalı dekatloncu ve ABD’li ünlü televizyon programcısı Caitlyn Jenner ve rapçi Rich the Kid’in hesaplarından kripto para paylaşımı yapılması sosyal medyada tartışma yarattı. Luna2 ve ORDI gibi coin’ler yüzbinlerce kişiye önerilirken tepki de eksik kalmadı.

%275 arttı

Kripto dünyasının tanıdığı trader’lardan biri olan anonim kişi GCR’nin hesabından ORDI paylaşımı yapılırken fiyat da 38 dolardan 45 dolara yükseldi. Hacker’ın paylaşımdan birkaç dakika önce gerekli pozisyonları OKX ve Binance borsasından aldığı görüldü. GCR ise bir başka hesaptan, “Hack’lendim, benim hesaplarımdan gelen hiçbir şeyi dikkate almayın” dedi.

Luna2 adlı coin de hesaptan paylaşıldı ve buradaki artış da %275 oldu. Uzmanlar ise hacker’ın aslında çok daha küçük çaptaki coin’leri önerip, çok daha büyük yükselişler elde edebileceğini ve neden bu şekilde bir tercih yaptığının anlaşılamadığını belirtiyorlar.

Jenner: Bu gerçek herkes coin’den alsın

ABD’li ünlü televizyon programcısı Caitlyn Jenner’ın paylaştığı video ise daha çok tartışıldı. Birçok kişinin yapay zeka ve “deep fake” olarak lanse ettiği ilgili videoda Jenner, “Hayır bu sahte bir video değil. Gerçek. Herkesi bu coin’den almaya çağırıyorum” dedi.

8 saatte 30 milyon dolar piyasası oldu

Jenner, geçen hafta bir çalışanı tarafından hack’lenen pump.fun üzerinden çıkarılan ve kendi adını taşıyan JENNER token’ı önerdi. Token tweet’lerin ardından yaklaşık 8 saatte 30 milyon dolarlık piyasa değerine ulaştı. Jenner’ın X hesabını 3.3 milyondan fazla kişi takip ediyor.

Token, daha sonra Jenner’ın diğer sosyal medya hesaplarından da paylaşıldı. Ünlü televizyoncunun menajeri de Space yayınında bir “deepfake” durumunun olmadığını belirtti. Buna rağmen hesabın hack’lenip hack’lenmediği hala tartışma konusu…

Bir Trump destekçisi olan Jenner’ın hesabından son günlerde kripto paralar hakkında birçok olumlu paylaşım da yapılıyordu.

Bir başka ünlü kişi, rapçi Rich The Kid’in hesabından da yine pump.fun üzerine çıkarılan RICH adlı coin tanıtıldı. Bu token da 2 saatlik süre içerisinde 90 bin dolar piyasa değerine ulaştı. Bu hesabın da hack’lenip hack’lenmediği hala ortaya çıkmış değil.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl