Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Coinbase’in değeri, Nasdaq’ta listelenmeden önce 100 milyar doları gördü

Coinbase'in değerlemesinin Nasdaq'ta halka açık olarak listelenmeden önce 100 milyar doları gördüğü belirtiliyor.

Coinbase’in halka arz edilmeden önce hala özel olarak işlem gören hisseleri geçen hafta itibariyle toplamda 90 milyar dolarlık değere ulaştı.

Bloomberg’in konuyla ilgilenen kişilere dayandırdığı haberine göre; Nasdaq’ın özel şirket pazarı Nasdaq Private Market’ta hisse başına fiyat şu anda 350 dolar civarında. Şubat ayındaki hisselerin 303 dolar civarında olduğu düşünüldüğünde şirketin değerinde yaklaşık 13 milyar dolarlık bir artış söz konusu.

100 milyar doları gördü

Bloomberg’in bazı kaynakları ise hisselerin 375 dolara kadar çıktığını, dolayısıyla şirket değerinin de 100 milyar dolarlık baraja değdiğini belirtiyorlar. Bu rakam daha önce de uzmanlar tarafından birkaç kez telaffuz edilmiş ve şirketin değerinin 100 milyar dolara ulaşmasının beklendiği öngörülmüştü.

Coinbase hisseleri, Nasdaq’ta özel bir açık artırma usulüyle satılıyor ancak uzmanlar bunun ay sonundaki halka arz öncesi son satış olduğunu belirtiyorlar. Özel işlemdeki fiyat, halka arzdaki fiyat için kesin bir gösterge olmasa da, önemli bir referans olarak kabul ediliyor. Coinbase’in halk arzı, Nasdaq’ta ilk büyük ölçekli direkt listeleme olacak.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl