Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Coinbase için 100 milyar dolar değer tahmini

coinbase

Coinbase hisseleri, yakında borsada işlem görmeye başlayacak. ABD merkezli kripto para borsası, geçtiğimiz günlerde, geleneksel halka arzın aksine doğrudan listeleme yöntemiyle halka açılma planı olduğunu bildirmişti.

Coinbase’in halka açılmasıyla ilişkili en merak edilen konuların başında belki de borsanın değerlemesinin ne olacağı geliyor.

Coinbase’e 2017 yılında yatırım yapan ve 2013-2016 yılları arasında bu borsada ürün müdürü olarak görev alan kripto para yatırım şirketi Polychain Capital’in CEO’su Olaf Carlson-Wee, Forbes’a yaptığı açıklamada “100 milyar doları geçeceğini düşünüyorum. Bu tüm Blockchain sektörünün ilk meşru halka arzı.” dedi ve Coinbase’in kompleks teknolojisi, düzenleyici lisansları ve sadık müşteri tabanının bir rekabet avantajı olduğunu düşündüğünü ekledi.

Şirketin finansal durumunu bilen bir kişiye göre, Coinbase’in son üç aydaki yıllıklandırılmış getirisi 2.3 milyar dolar. Bir başka kişi ise net kâr marjlarının %20’den fazla olduğunu söylüyor. Bu kârlılık oranının Schwab gibi yerleşik hisse senedi aracı kurumları ile aynı seviyede, ayrıca genç bir finans hizmetleri şirketi için alışılmadık olduğu belirtiliyor.

Son olarak bir başka Coinbase yatırımcısı da San Francisco merkezli şirketin piyasa değerinin 70 ilâ 100 milyar dolar arasında olacağını öngörüyor. Konuyla ilgili bazı raporlarda da 50 ilâ 75 milyar dolar aralığında bir değer bildirilmişti.

Bitcoin fiyatındaki gidişatın da Coinbase’in piyasa değerine doğrudan etki etmesi bekleniyor. Bitcoin’deki bir düşüş bu anlamda piyasa değerine darbe vurabilir.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl