Coinbase 2. çeyrek raporu yayımlandı: Rekor rakamlar

ABD'nin en büyük borsası olarak görülen Coinbase, bu yılın ikinci çeyreğindeki müthiş performansını rakamlara da yansıttı. Şirketin çeyrek raporuna göre; kripto para fiyatlarının artmasıyla işlem hacimleri ciddi şekilde yükseldi. Hatırlanacağı üzere borsa, Nisan ayında da halka arz olarak adeta zirve yapmıştı.

coinbase

Coinbase, yılın ikinci çeyrek raporunu yayımladı. Şirketten yapılan açıklamada kripto para piyasalarındaki büyük benimsenmeden ötürü ciddi volatilite yaşandığı ve bunun beklentiler dahilinde olduğu belirtildi.

İşlem hacimlerinde 130 milyar dolar artış

Şirketin raporundan elde edilen bilgilere göre, ilk çeyrek sonunda 335 milyar dolar olan işlem hacimleri, ikinci çeyrek sonu olan 30 Haziran itibariyle 462 milyar dolar oldu. Borsadaki Bitcoin işlemleri bu çeyrekte tüm hacimlerin yüzde 24’ünü oluştururken, bu oran ilk çeyrekte ise yüzde 39’du.

Geçen seneye göre fark 10 kattan fazla!

İkinci çeyrekten gelen iyi rakamlara rağmen borsanın 3. çeyrek beklentilerinin ise daha düşük olduğu görüldü. Ağustos ayı başından bugüne kadar rakamlar, Temmuz ayına göre çok daha iyi olsa da, bu senenin başındaki rakamlara da oranla çok daha düşük durumda… Borsanın halka arz olduğu ikinci çeyrektoplam gelir 2.23 milyar dolar olurken, geçen senenin aynı döneminde ise bu rakam 186 milyon dolardı.

Coinbase, ikinci çeyrek için hissedarlara verilecek net geliri 1,59 milyar dolar ya da hisse başına 6,42 dolar olarak açıkladı.

Şirketin gelir raporuna göre ayrıca ilk çeyrekte aylık işlem yapan kullanıcı sayısı 6.1 milyonken, ikinci çeyrekte ise bu rakam 8.8 milyona yükseldi.

Nisan’daki halka arz herkese yaramıştı

Hatırlanacağı üzere Coinbase Nisan ayında Nasdaq borsasında listelenmeye başlamış ve halka arz olmuştu. Borsanın Nasdaq’ta listelenmesi Bitcoin fiyatına da yansımış ve en büyük kripto para 64 bin dolar seviyesine kadar çıkmıştı. COIN hissesi şu anda 270 dolardan işlem görüyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl