Coinbase, Bitcoin dahil 5 kripto parayı listeleyerek Japonya’ya açılıyor

ABD'nin en büyük kripto para borsası olarak gösterilen Coinbase, sıkı regülasyonların olduğu Japonya piyasasına giriyor. Borsa, ülkenin en büyük finans gruplarından biri olan ve 350 yıllık geçmişi bulunan Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG) ile bu amaç doğrultusunda da ortaklık kurdu. İlk etapta 5 kripto para işlemine izin verilecek.

coinbase (3)

ABD’de son dönemde yaptığı atılımlarla dikkat çeken Coinbase borsası dünyaya açılıyor. Borsa, son dönemde sert regülasyonların devreye girdiği Japonya piyasasına gireceğini açıklarken, bu adım için ülkenin en büyük bankacılık kurumlarından biri olan, 40 milyon müşteri tabanına sahip MUFG ile anlaşıldı.

“Regülasyonlara uyumlu, kolay ve güvenilir borsa…”

Coinbase’den konu ile ilgili yapılan açıklamada, “Küresel stratejimiz doğrultusunda Japonya’da regülasyonlara tam uyumlu, kullanımı kolay ve en güvenilir borsa olmayı hedefliyoruz” denildi.

Borsa ilk etapta Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ether (ETH), Stellar Lumens (XLM) ve Litecoin (LTC) ticaretine izin verecek ancak daha sonra gelişmiş işlemlerden kurumsal firmalara kadar birçok hizmet sunmaya başlayacak.

MUFG ile direkt para yatırma hizmeti verilecek

Coinbase’e Japon piyasasında en büyük destek ise 350 yıllık tarihi olan MUFG Grubu’ndan gelecek. Ülkede 40 milyon müşterisi bulunan dev banka, Coinbase’e direkt olarak para yatırma hizmeti sunacak. Hizmetin adı “MUFG çabuk para yatırma” olacak.

Hatırlanacağı üzere Coinbase, Haziran ayında Japon regülasyon kurumu FSA’den onay da almıştı. Uzun süredir Japonya’yı gözüne kestirmiş olan Coinbase, ülkede 2018 yılında ofis açmıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl