4 binden fazla token kurtarılabilecek: Coinbase’den yeni özellik

Dünyanın en büyük ikinci kripto borsası olan Coinbase, müşterilerinin cüzdanlarına gönderilen 4 binden fazla desteklenmeyen ERC-20 token’ını kurtarmalarına yardımcı olacak yeni bir aracını piyasaya sürüyor.

En büyük kripto para borsalarından Coinbase’in yüzlerce kripto parayı desteklese de desteklemediği binlerce kripto para de bulunuyor. Borsanın yeni duyurduğu ERC-20 self servis varlık kurtarma aracı, müşterilerin bir Coinbase adresine gönderilen farklı türdeki token’ları kurtarmasına olanak tanıyor.

“Token’lar sıkışıp kalıyordu”

Coinbase mühendislik başkan yardımcısı Will Robinson TechCrunch’a verdiği demeçte, “Müşteriler, ERC-20 token’larını bir Coinbase adresine göndermek isterken sorun yaşıyordu. İnsanlar yanlışlıkla bu varlıkları gönderdiğinde, varlıklar bir noktada sıkışıp kalıyordu.” dedi.

Geçmişte Coinbase tarafından desteklenmeyen varlıklar, borsadaki bir kullanıcının adresine gönderildiğinde varlıkların zincir üstünde başarıyla teslim edildiğini belirten bir mesaj geliyordu ancak bunlar aslında alıcının cüzdanına gitmiyordu. Dahili operatörlerin işlemleri tersine çevirmek için gereken özel anahtarlara erişimi olmadığından genellikle bu varlıklar kurtarılamıyordu.

Robinson, bu tür işlemlerin Coinbase’in aldığı tüm transferlerin “küçük bir kısmını” oluşturduğunu, ancak böyle bir hatanın bir kullanıcının gününü “çok kötü” hale getirebileceğini söyledi. Web sitesine göre Coinbase’in 100’den fazla ülkede 108 milyondan fazla doğrulanmış kullanıcısı ve platformda 101 milyar dolarlık varlığı bulunuyor.

“Çok sayıda ERC-20 token’ını geri almak mümkün”

Coinbase yetkilisi Robinson, Ethereum ana ağında, merkeziyetsiz bir borsada veya başka bir yerde fiyatlandırma bilgisi olan çok sayıda ERC-20 token’ını geri almanın mümkün olduğunu bildirdi. Robinson, “Bu varlıkların kalitesi hakkında bir şey söyleyemeyiz çünkü henüz onlara bakmadık, ancak yanlışlıkla gönderen kişilerin onları geri almalarına yardımcı oluyoruz.” dedi.

Müşterilerin fonlarını kurtarmak adına, kayıp varlıklar için Ethereum işlem kimliklerini ve kayıp varlığın sözleşme adresini sağlamaları gerekiyor. Kurtarma aracı yalnızca Coinbase’e gönderilen belirli ERC-20 token’ları için çalışıyor.

Yakın zamanda piyasaya çıkacak

Bu özellik önümüzdeki birkaç hafta içinde kullanıma sunulacak, ancak Japonya veya Coinbase Prime kullanıcıları için mevcut olmayacağı söyleniyor. Coinbase, 100 doların altındaki tutarlar için geri kazanım ücreti alınmayacağını, ancak 100 doların üzerindeki tutarlar için tüm geri kazanımlar için geçerli olan ayrı ağ ücretinin yanı sıra yüzde 5’lik bir ücret alınacağını söyledi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. Emir Cevapla

    Güzel Düşünce O Coinlerede Yazık Sıkışıp Kalacağına Cüzdanda Dursunlar 😄