Coinbase CEO’su: Bu 4 problemin çözülmesi milyarları kriptoya getirecek

Coinbase CEO'su Brian Armstrong, çözülmesi halinde kripto para sektörüne milyarlarca insanı getirmeye yardımcı olacak problemleri sıraladı.

Önde gelen kripto para borsası Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong, önceki gün Andreessen Horowitz’in kurucusu ünlü teknoloji yatırımcısı Ben Horowitz ile bir araya gelerek sohbet ettiğini söyledi ve neler konuştuklarını özetledi. Bu sırada Armstrong, şu anda kripto para sektörünün karşı karşıya olduğu dört ana geliştirme problemine dikkat çekti.

Coinbase CEO’su, sıraladığı bu problemlerin çözüme kavuşturulması halinde kripto para sektörüne milyarlarca kullanıcı geleceğine inandığını ifade etti.

Armstrong’a göre, şu anda karşı karşıya olunan en büyük problemler; ölçeklenebilirlik, gizlilik, merkeziyetsiz kimlik ve geliştirici araçlarında yatıyor.

Armstrong, kriptonun ana akım benimsemeye ulaşması için en az saniyede binlerce işlem gerçekleştirebilen blok zincirlerine ihtiyaç duyulduğunu belirtiyor. Armstrong’a göre bu, geniş bant internetin web’teki büyük kilidi açmasına benziyor.

Gizlilik konusunda ise Armstrong, tıpkı internette varsayılan olarak HTTPS’ye ihtiyaç duyulduğu gibi gizlilik özelliklerine sahip kripto paralara ihtiyaç duyulacağını ileri sürüyor. Coinbase CEO’su herkesin finansal hizmetlere ve finansal gizliliğe erişmeyi hak ettiğini vurguluyor.

Merkeziyetsizlik kimlik alanında da daha fazla geliştirmenin gerekli olduğunu düşünen Armstrong, “Bir dapp açtığınızda otomatik olarak kim olduğunuzu ve size bir ödeme talebini nasıl ileteceğini bilmelidir. Örneğin bu WeChat uygulamalarının büyümesini sağlayan büyük bir faktördü.” diyor. Armstrong, merkeziyetsiz kimliğin kullanıcıların itibar puanlarına sahip olmalarını sağlayacağını ve bir sürü kullanım durumunu beraberinde getireceğini öngörüyor.

Son olarak Armstrong, geliştiricilerin uygulamalar geliştirmelerini, yayınlamalarını ve dağıtmalarını çok basit hale getirecek geliştirici araçlarına ihtiyaç duyulduğunun altını çizdi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl