Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Coinbase kullanıcıları bu 6 kripto parada fırsat görüyor

Coinbase'in sağladığı verilere göre, platformun kullanıcıları Bitcoin ve 5 kripto paradaki düşüşü fırsat olarak değerlendiriyor.

finans grafik

Önde gelen kripto para alım satım platformu Coinbase’in müşterileri, platformun sağladığı verilere göre, birçok altcoin’in çift haneli düşüş yaşadığı son 24 saatte bu düşüşü fırsat olarak değerlendirdi.

Coinbase, bir süredir kullanıcılarının alım satımlarına ilişkin verileri şeffaf olarak yayınlıyor. “Alım satım faaliyeti” başlığı altında yer alan rakamlar, son 24 saatte ilgili kripto parada net pozisyonlarını artıran veya azaltan kullanıcıların yüzdesini gösteriyor.

Buna göre kullanıcılar, Bitcoin’de (BTC) %68 oranında alım yapıyorlar. Onu %67 ile Loopring (LRC), %65 ile Yearn.Finance (YFI) izliyor.

Alım oranı %60’ın üzerinde olan 6 kripto para şöyle:

Bitcoin (BTC)


Loopring (LRC)

Cosmos (ATOM)


Yearn.Finance (YFI)


Ethereum (ETH)

Uniswap (UNI)


Öte yandan bazı kripto paralarda da yoğun satış görülüyor. Örneğin Celo (CGLD) %78’lik, Compound (COMP) %70’lik Stellar Lumens (XLM) %64’lük bir satış oranına sahip.

San Francisco merkezli bir kripto para platformu olan Coinbase, Brian Armstrong tarafından kuruldu ve faaliyetine 2012 yılında başladı. Coinbase’in bugün dünyanın 100’den fazla ülkesinde 35 milyondan fazla kullanıcısı var. 2019 rakamlarına göre, Coinbase bünyesinde 1123 kişi çalışıyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl