Coinbase, ABD’de affiliate programını durduruyor

Kripto para borsası Coinbase, affiliate programını ABD'de geçici olarak kapatıyor. Kararı e-posta ile bildiren Coinbase, durumu piyasa koşulları ile açıkladı.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Coinbase, platforma davet edilen kullanıcılar üzerinden komisyon geliri elde etmeyi sağlayan affiliate programını ABD’de geçici olarak kapatma kararı aldı.

Platformdan gönderilen e-postaya göre affiliate programı, ABD’de 19 Temmuz 2022’den itibaren durdurulacak ancak 2023’te yeniden başlatılması planlanıyor.

Piyasa koşulları gerekçe gösterildi

Söz konusu e-postada, “Coinbase’in 19 Temmuz Salı gününden itibaren geçerli olmak üzere ABD’deki affiliate programını geçici olarak kapatacağını bildirmekten dolayı üzgünüz. Bu kolay bir karar değildi ancak piyasa koşulları ve 2022’nin geri kalanına dair izlenimlerden dolayı programı desteklemeye devam edemiyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

1100’den fazla kişi işten çıkarıldı

Kripto para piyasasındaki düşüş, borsaların işleyişlerini de büyük ölçüde etkiledi. Birçok borsa işten çıkarmalara gitti ve Coinbase de onlardan biriydi. ABD merkezli borsa, Haziran ayında tüm çalışanların yaklaşık yüzde 18’ine denk gelen 1100’ün üzerinde çalışanını işten çıkardığını duyurdu.

Business Insider’a göre, alınan karardan önce Coinbase, geçtiğimiz ay influencer’lara verilen komisyon oranlarını zaten düşürmüştü. 2022’nin başlarında davet linki ile kaydolan bir kullanıcı başına 40 dolar kazanılırken bu miktar, yüzde 90’dan fazla düşüşle 2 dolara indirildi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl