Coinbase borsası, 6 altcoin’i liste dışı ediyor

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Coinbase, 6 kripto parayı, 6 Eylül’de liste dışı edeceğini duyurdu. Yapılan açıklamaya göre bu kripto paralar; BOND, DDX, JUP, MULTI, OOKI ve VGX olacak.

Açıklamada, “Borsamızdaki varlıkları, listeleme standartlarımıza uyduklarından emin olmak için düzenli olarak izlemekteyiz. Son değerlendirmelerimize göre; BarnBridge (BOND), DerivaDAO (DDX), Jupiter (JUP), Multichain (MULTI), Ooki (OOKI) ve Voyager (VGX) alım satım işlemlerini 6 Eylül’de askıya alacağız.” denildi.

İsmi belirtilen varlıklardan Multichain, geçtiğimiz ay hack’lenmesiyle gündeme gelmişti. Kaybın 100 milyon doları aştığı belirtilmiş, projenin CEO’suna da uzun zamandır ulaşılamadığı öğrenilmişti. Diğer yandan Voyager da geçtiğimiz yıl iflasını açıklamıştı. Girişim, halihazırda iflas sürecinde.

San Francisco merkezli bir kripto para borsası olan Coinbase, Brian Armstrong ile Fred Ehrsam tarafından kuruldu ve faaliyetine 2012 yılında başladı. Coinbase’in bugün dünyanın 100’den fazla ülkesinde 100 milyonun üzerinde kullanıcısı var. 2023 rakamlarına göre, Coinbase bünyesinde 3400 kişi çalışıyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl