Kripto yatırımcıları ayı sezonundan korkmuyor: “Alımları daha da artıracağız”

Hisse fiyatı tarihin en düşük noktasında olan ve finansal durumunun da iyi olmadığı iddiaları ortada dolaşan Coinbase borsasının yaptığı bir anket, kripto para yatırımcılarının önümüzdeki dönemde de alımlarını artırmayı plânladığını ve ayı sezonundan beklendiği kadar korkmadıklarını gösterdi.

coinbase

2021 yılındaki boğa sezonuyla kripto paralara artan ilgiyle beraber “ilk kez halka açılan borsa” unvanına kavuşan Coinbase, ortaya ilginç sonuçlar çıkaran önemli bir anket yaptı. “2022 Dijital Varlıklara Bakış” adı verilen anket 140 kurumsal yatırımcıyı kapsarken, FTX’in iflasından önce düzenlendi.

%62 son 1 yılda yatırımlarını artırdı

Ankete katılan yatırımcıların yüzde 62’si son 1 yılda yaşanan düşüşlere rağmen kripto yatırımlarını artırdıklarını belirttiler. %12’lik kısım ise tam tersi alımlarını azalttığını söyledi. Coinbase, web sayfasından konuyla ilgili değerlendirmesinde, “Bu durum kurumsal yatırımcıların kripto paralara uzun vadeli bakış açısıyla yaklaştıklarının bir göstergesi…” ifadelerini kullandı.

%58 önümüzdeki 3 yıl alımlara devam edecek

Geçmiş yılla ilgili sorulan soruya ek olarak kurumsal yatırımcılara, önümüzdeki 3 yıllık plânları da soruldu. Katılımcıların yüzde 58’lik kısmı bu zaman dilimi içerisinde alımlarını artırmayı düşündüklerini söylediler. %59’luk katılımcı grubu ise “al ve tut” politikası izlemeyi sürdüreceğini aktardı.

%7.9 fiyatların artmayacağını düşünüyor

Tüm bu pozitif bakış açısına rağmen yatırımcıların büyük kısmının önümüzde 12 ay boyunca fiyatın yükseleceğine yönelik düşüncelerinin olumsuz olması da dikkat çekiyor. %7.9’luk kısım, önümzdeki 1 yılda fiyatların yükselmesini beklemediğini dile getirdi.

Önce regülasyon sonra güvenlik…

Katılımcılar ayrıca kendileri için en önemli gelişmenin regülasyonların gelmesinin olduğunu daha sonra ise güvenlik konularının geldiğini belirttiler.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl