Coinbase CEO’su, 20 tweet’le Apple’dan dert yandı

Kripto para şirketi Coinbase'in CEO'su Brian Armstrong, Apple'ın App Store'da getirdiği kısıtlamalardan şikayet etti.

Coinbase CEO'su Brian Armstrong

Son zamanlarda birçok şirket, teknoloji devi Apple ile sorunlar yaşıyor. Yakın zaman önce Epic Games ile Apple arasındaki ödeme krizinden dolayı en popüler oyunlardan Fortnite, App Store’dan kaldırılmıştı.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong da Apple’ın tutumundan hoşlanmıyor görünüyor. Armstrong, App Store kısıtlamalarından dert yandı ve Coinbase’in neler yaşadığı hakkında biraz bilgi verdi.

“Çıkmazdayız”

Yaşadıkları problemleri Apple ile görüşmeye çalıştıklarını ifade eden Armstrong, çıkmaza girdiklerini belirtti. Coinbase CEO’su, Apple’ın iOS uygulamalarına bazı önemli işlevleri eklemeye izin vermediğini ifade etti. Armstrong’un bahsettiği ve Apple’ın izin vermediği bu özellikler, kripto para kullanarak para kazanma ile merkezi olmayan finans uygulamalarına erişim.

Armstrong’un açıklamalarına göre Apple, para kazanma özelliğini kripto para kullanıldığı gerekçesiyle reddetti. Dahası şirket, iOS kullanıcılarına sadece web bağlantıları olacak merkezi olmayan uygulamaların bir listesini göstermeye bile onay vermedi.

“Apple ilerlemeyi engelliyor”

Apple’ın iOS müşterilerinin DeFi uygulamalarını kullanmasını zorlaştırdığını savunan CEO, “Apple ilerlemeyi engelliyor. Apple’ın uygulama mağazasında getirdiği kısıtlamalar, müşterileri korumak için tasarlanmış gibi görünse de giderek daha fazla Apple’ı rekabetten koruyor gibi görünüyorlar.” diyor.

Armstrong, sözlerinin devamında Apple’ı kripto para yeniliğinin önünü tıkamamaya çağırdı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl