ARK Invest’ten 100 milyon dolara yakın büyük Coinbase satışı

Birçok analiz şirketinin karar değiştirdiği hatta birbirlerinin tam tersi yönde raporlar yazdığı Coinbase konusunda ARK Invest şirketinden çok konuşulacak bir satış geldi. En çok Coinbase hissesi tutan fon şirketlerinden biri olan ARK Invest, cuma günü 90 milyon dolar değerde COIN hissesi sattı.

Coinbase ve Tesla gibi teknoloji hisselerini almasıyla bilinen ARK Invest yeniden büyük hisse satışlarına başlamış gözüküyor. Özellikle kasım ve aralık aylarında yoğun COIN satışları yapan şirket, bu kez ise son dönemin en büyük satışlarından birine imza attı.

Cathie Wood yönetimindeki şirket cuma günü tek seferde 90 milyon dolarlık COIN hissesi satışı yaptı. Satışlar; ARK İnovasyon ETF’i (ARKK), ARK Next Generation Internet ETF’i (ARKW) ve ARK Fintek İnovasyon ETF’i (ARKF) vasıtasıyla yapıldı.

Hisseler yeniden yükseliyor

2022 sonundaki fiyat düşüşlerinde yaklaşık 30 dolardan dahi COIN hissesi alan ARK, geçtiğimiz sene yaptığı kâr satışlarıyla adından söz ettirmişti. Şirket, 2023’ün mart ayında da SEC’nin Coinbase’e dava açmasından bir gün önce de yüklü miktarda satış yapmasıyla biliniyordu.

Analistlerin kafası karışık!

Teknoloji hisselerindeki yükselişlere Coinbase de eşlik ederken analistler ise birbirlerinden tamamen farklı raporlar yazmaya devam ediyorlar. Örnek olarak KBW, son olarak 93 dolar seviyesinde belirlediği fiyat tahminini 160 dolara çıkarmıştı. Canaccord Genuity ve Wedbush gibi şirketler de COIN fiyat seviye tahminlerini yükselttiler.

Ancak JPMorgan analistleri ise Coinbase’in perşembe günkü kazanç raporundan sonra eleştirel bir rapor yazdılar ve şirketin tam anlamıyla şeffaf olmadığını belirttiler. Mizuho da yine 60 dolarlık fiyat tahmini yaptı ve şu anki hisse fiyatının 3’te 1’lik bölümünü hedef gösterdi.

Coinbase, cuma günü yüzde 30’a yakın yükseliş yaşamış ve haftayı 180 dolardan kapamıştı. 2022’deki kripto krizinde hisseler 30 dolara kadar düşmüştü. ABD’de piyasalar bugün Başkanlar Günü nedeniyle kapalı olacak.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl