Coinbase CEO’su Armstrong’dan Çin yorumu: Bedelini bir sonraki nesil öder

Kripto para borsası Coinbase'in ünlü CEO'su Brian Armstrong, yazdığı bir makalede Çin'in dijital atılımının ABD için büyük tehlike oluşturduğunu ve bu endüstrinin en azından bir kısmının ABD'de geliştirilmesi gerektiğini ifade etti.

ABD’nin en büyük kripto para borsası konumundaki Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong, MarketWatch’ta yazdığı bir yazıda Çin tehlikesine vurgu yaptı.

“Bugün geride kalırsak…”

Çin’in, ABD başta olmak üzere çoğu demokratik ülkede yaşanan kripto para karşıtı politikalardan fayda sağlamaya başladığını dile getiren Armstrong şu ifadeleri kullandı:

“ABD ve diğer demokratik ülkeler, dijital dünyada hırslı adımlar atan rakip Çin ile karşı karşıyalar. Dijital yuanın da başlatılmasıyla Çin, doların küresel liderliğine son vermek istiyor. Fırsatları gören sadece Çin de değildir. İnternetin ilk doğduğu dönemlerde olduğu gibi kripto da dünyaya yayılma potansiyeline ve finans sektörünü modernize etme gücüne sahiptir. Amerika’nın teknoloji şirketleri ve bu konudaki yöneticiler, ülkeden kaçmakta olan bu alanın bir bölümünü mutlaka yönetmelidir. Bugün geride kalırsak, bedelini bir sonraki nesil ödeyecektir”

Bilindiği üzere Çin 2021 yılında kripto paraları tamamen yasaklamıştı. Buna rağmen ülkenin ulusal parası olan yuanı dijitalleştiren ve bu anlamda hızlı adımlar atan Çin, Hong Kong üzerinden de bu sene kripto para atılımı başlattı.

Son olarak ise Web3 konusunda bir whitepaper yayınlayan Çin’in, Hong Kong’daki gelişmeler doğrultusunda kripto paraları serbest bırakabileceği de iddia ediliyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl