Coinbase CEO’su Armstrong: Binance davası bizden çok farklı

SEC'nin kayıtsız menkul kıymet satışı davası açtığı Coinbase'de CEO Brian Armstrong, davanın en sonunda regülasyonlarda netlik sağlayacağına inandığını söyledi. 2024 ABD başkanlık seçimlerinin de kripto için dönüm noktası olacağını düşündüğünü belirten ünlü CEO, Binance davasıyla ilgili ise çok açık konuştu.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong da kripto için ABD seçimlerini işaret eden kişilere eklendi. New York’ta katıldığı bir konferansta konuşan Armstrong, SEC tarafından Coinbase’e ve Binance’e açılan davaları değerlendirdi.

“2024 seçimleri belirleyici olacak”

Açılan davaların en sonunda regülasyonlarda netlik getireceğini düşündüğünü belirten Armstrong şunları söyledi:

“Şu anda kripto karşıtı olmak popüler bir durum oldu. Bence bu değişecek. Ya ABD yönetiminde ya da SEC başkanlığında bir değişim olacak ve bu durum da değişecek. 2024 seçimlerinin bu konuda dönüm noktası olacağına inanıyorum”

“Binance davası bizden farklı…”

Kendileri gibi Binance’e açılan davayı da değerlendiren Armstrong arada fark olduğunu söyledi:

“Biz SEC’ye bağlıyız. Açılan davalar aslında teknik konular. Emtia ya da yatırım sözleşmesi olup olmadığıyla ilgili davalar… Diğer açılan dava ise farklı. Orada bazı suç iddiaları var. Yasa dışı işlem, fonların karıştırılması ve CEO ile yöneticilerin bireysel olarak da suçlanması söz konusu. Coinbase’e ise bu konularda bir suçlamada bulunulmuyor”

Bilindiği üzere SEC dışında CFTC de Binance’e dava açmıştı. Uzmanların bir bölümü, ABD Adalet Bakanlığı’nın da özellikle kara para aklamayla ilgili Binance’e dava açabileceğini belirtiyor.

Tüm bu büyük ve sert iddialara rağmen Binance’in varlıklarına el konulması talebi geçtiğimiz günlerde mahkeme tarafından reddedilmişti.

Öte yandan Binance, ABD Adalet Bakanlığı’nda 15 yıl görev yapmış ve aynı zamanda başsavcı yardımcılığında bulunmuş olan Kendall Day’i SEC davasında şirketi savunması için tuttu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl