Coinbase’de üst düzey ayrılık

ABD'nin en büyük kripto para platformlarından biri olan Coinbase'in yöneticilerinden biri şirketten ayrıldı.

ABD’nin en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase, kurumsal platform grubunun başkanı Adam White’ın şirketten ayrıldığını söyledi.

White’ın şirketten ayrılışı, Coinbase’in bireysel yatırımcılar için lider bir kripto para borsası haline gelmesinden sonra serbest yatırım fonları ve diğer kurumsal müşteriler gibi büyük müşterileri de platforma bağlamaya çalıştığı kritik bir zamanda geldi. White, son olarak Coinbase Institutional Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü’ydü.

Bir şirket sözcüsü konuyla ilgili olarak, “Gidişini gördüğümüz için son derece üzülürken aynı zamanda onun ortaya koyduğu kurumsal yatırımcıların kripto para alıp satabilmeleri için en güvendiği yer olmaya dönük vizyonu gerçekleştirme konusunda da bu grubun yeteneğine güveniyoruz.” dedi.

Dün şirket Instinet’in eski CEO’su Jonathan Kellner’ın White’ın kapsamını devralacak şekilde şirkete Coinbase Institutional Genel Müdürü olarak katıldığını duyurmuştu.

White, Coinbase’e 2013 yılında şirket tek yadak odalı bir dairede bulunurken ve Bitcoin henüz 200 dolardan işlem görürken katılmıştı.

Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong ise “Adam, geçtiğimiz beş yıl boyunca şirketimizi ABD’nin en büyük kripto para ticaret mekanı haline getirmemize yardımcı oldu ve Coinbase’in küresel varlığının büyütmenin ve kültürümüzü birden çok ofise ölçeklendirmenin ayrılmaz bir parçasıydı.” açıklamasını yaptı.

Harvard Business School’da MBA yapan White, Coinbase’den önce ABD Hava Kuvvetleri ile Bain&Co’da çalıştı.

Kaynak: Bloomberg

→ ÜNLÜ WALL STREET DANIŞMANI: BITCOIN ETF ONAYI HER ŞEYİ DEĞİŞTİRECEK

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl