Coinbase, Base’i genel kullanıcıya açıyor: Tarih verildi

ABD'nin en büyük kripto para borsası konumundaki Coinbase, Ethereum 2. katman çözüm ağı olan Base'i 9 Ağustos günü genel kullanıcı kitlesine açacak.

Geçtiğimiz hafta sonu bazı token’ların sert yükseliş ve düşüşleriyle adından söz ettiren Base ağı, genel kullanıcı kitlesine 9 Ağustos’ta açılacak. Coinbase borsası ayrıca Base için bir Ethereum köprüsü de başlattı.

Coinbase’de protokollerden sorumlu yönetici olan Jesse Pollak, “Base’in köprü özelliğinin de bugün itibarıyla resmen başlatıldığını belirtti ve “Base ana ağı da 9 Ağustos günü itibarıyla herkese açılmış olacak” dedi.

Bu köprü özelliğinin açılmasıyla kullanıcılar Base ile Ethereum ağı arasında token transferi yapabilecekler.

Bilindiği üzere Base, Ethereum ağından daha düşük ücretlerle işlem yapılabilmesine olanak tanıyan bir 2. katman çözüm protokolü olarak faaliyet gösteriyor. Protokolün sadece geliştiricilere açılan ana ağı 13 Temmuz günü başlatılmıştı. Ancak bazı kullanıcılar resmi olmayan köprüler vasıtasıyla da burada işlemler yapabilmişlerdi.

Özellikle hafta sonu BALD adlı meme token’ın, anonim bir geliştirici tarafından Base üzerinde oluşturulması ve oluşan sert volatilite çok tartışılmıştı. Bald, 85 milyon dolarlık pyasa değerine ulaşmıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl