Coinbase’de olumsuz beklentiler hisse fiyatını düşürdü

ABD'nin en büyük kripto para borsası olan Coinbase, 3 Ağustos günü 2. çeyrek kazanç raporunu açıklayacak. Endüstri analistlerinin beklentileri olumsuz olurken, hisseler de güne düşüşle başladı.

Coinbase borsası, haziran ayında açılan SEC davasının ardından ilk kez çeyreklik kazanç raporunu açıklayacak. Analistlerin beklentileri rakamlar bazında olumsuz yönde olurken, şirket hisseleri de oluşan negatif havayla güne düşüşle başladı.

Güne 98 dolarlık hisse açılışıyla startı veren COIN hisseleri, yüzde 10’luk düşüş gösterdi ve 90 doların da altına indi. Özellikle SEC’nin açtığı kayıtsız yatırım sözleşmesi davasının ardından hisse değeri 50 dolara düşse de, temmuz ayında 110 dolar seviyesi görülmüştü.

Coinbase’in 2. çeyrek kazanç raporu 3 Ağustos günü açıklanacak. CEO Brian Armstrong’un açıklamaları ve özellikle kârlılık oranları dikkatle takip edilecek.

Coinbase’in 2022 yılı 4. çeyrek rakamları bir hayli olumsuz gelmiş ve şirket 557 milyon dolarlık net zarar açıklamıştı. 2023’ün birinci çeyreğinde ise, Bitcoin’deki yükselişin getirdiği olumlu havayla, yeniden zarar açıklansa da rakam 79 milyon dolara kadar düşmüştü.

Analistler şirketin çeyreklik hacminin 145 milyar dolar seviyesinden yaklaşık 90 milyar dolara inmesini bekliyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl