Coinbase’ten flaş Binance USD kararı: İşlemler sonlandırılıyor

Binance USD (BUSD) ile ilgili son dönemde yaşanan gelişmelerin ardından Coinbase'den flaş bir karar çıktı. Borsa, bugün yaptığı açıklamada, 13 Mart itibarıyla BUSD işlemlerinin askıya alınacağını bildirdi.

Kısa bir süre önce New York Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS), sabit coin geliştiricisi Paxos’un Binance markası altında çıkardığı sabit coin olan BUSD’ya yönelik “Paxos’un ilişkisinin gözetimiyle ilgili çözülmemiş birkaç sorunu” gerekçe göstererek şirkete Binance ile olan ilişkisini sona erdirmesini talep etmişti. USDP ve BUSD ihraççısı olan Paxos şirketi de resmî token ihracını durduracağını duyurmuştu.

Öte yandan Binance de Coinbase tarafından kurulan Circle’ın ihraççısı olduğu sabit coin USDC çekimlerini geçtiğimiz aralık ayında durdurmuştu. ABD’nin en büyük borsası olarak görülen Coinbase de aylar sonra bugün BUSD ile ilgili benzer bir karar aldı. Buna göre Coinbase, 13 Mart itibarıyla BUSD işlemlerini askıya alacak.

Açıklamada ne deniyor?

“Borsadaki varlıkları, listeleme standartlarını karşıladıklarından emin olmak için düzenli olarak izliyoruz” diyen Coinbase, askıya alma kararının son incelemelerin bir neticesi olarak verildiğini kaydetti. BUSD işlemleri, belirtilen tarihten itibaren tüm Coinbase platformlarında artık yapılamayacak. Duyuruda ayrıca “BUSD fonlarınız hâlâ kullanımınıza açık olacak ve istediğiniz zaman onları çekebileceksiniz.” ifadeleri yer aldı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl