Coinbase Custody’nin yönetimindeki kripto paralar 1 milyar dolara ulaştı

Coinbase'in CEO'su Brian Armstrong, şirketin saklama hizmeti Coinbase Custody'nin 1 milyar dolar değerinde kripto para yönetmeye başladığını söyledi.

CoinTelegraph’ta yer alan habere göre dünyanın en büyük kripto para ve Blockchain konferansı olan Consensus’ta konuşan Coinbase CEO’su Brian Armstrong, şirketin saklama hizmetinin yönetiminin altında 1 milyar dolar değerinde kripto paranın olduğunu söyledi.

Konferansta kendisine kripto para endüstrisindeki kurumsal yatırımların gidişatı sorulan Armstrong, kendi şirketinden örnek verdi ve şirketin saklama hizmeti Coinbase Custody‘nin sadece 12 ay içinde 1 milyar dolar değerinde kripto varlığını yönetmeye başladığını ve bu süre zarfında 70 kurumun bu hizmete kaydolduğunu söyledi.

Ayrıca Armstrong, kurumların fonlarının saklama hizmetindeyken de aktif olmalarını istedikleri için bu alandaki yatırımların giderek artacağını düşünüyor.

Kurumsal yatırımcılar arasında en popüler kripto paranın hâlâ Bitcoin olduğunu belirten Armstrong, bunun yanında diğer coin’lere olan ilginin arttığını ve bunun için de Coinbase’in şu anda kurumlara 30’tan fazla altcoin seçeneği sunduğunu söyledi.

Ayrıca, Coinbase’in profesyonel yatırımcılara hizmet veren platformu Coinbase Pro’ya da değinen Armstrong, platformun ticaret hacminin %60’ından fazlasının kurumlardan geldiğini söyledi.

Şirket şu anda StarkWare adında İsrail merkezli bir girişimle her kullanıcının kendi varlıklarını saklamasını sağlayacak yeni bir sistemi görüşüyor.

Coinbase Custody’nin lansmanını geçtiğimiz Temmuz ayında yapan Coinbase, o zamanlarda yaptığı açıklamada, yeni kurumsal müşterilerin kripto para ekosistemine katılımını PoS ve dağıtık yönetişim yoluyla sağlayacaklarını belirtmişti.

Bu arada Coinbase, dün Coinbase ve Coinbase Pro’nun Türkiye dahil olmak üzere 50’den fazla ülkede faaliyet göstermeye başladığını bildirdi.

Bu 50 yeni ülkeyle beraber Coinbase’in faaliyet gösterdiği ülkelerin sayısı 103’e çıktı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl