Grayscale’den binlerce Bitcoin’lik yeni Coinbase transferi

Cuma günü 4 bin, dün ise 9 bin Bitcoin'i Coinbase borsasına gönderen Grayscale şirketi, bugün de 19 bin adede yakın sayıda BTC transferi yaptı. Transferlerle birlikte 42.250 dolara kadar düşen Bitcoin, daha sonra ise yeniden 42.800 dolara çıktı.

Geçtiğimiz hafta Bitcoin spot ETF başvurusu resmen onaylanan Grayscale şirketi, Coinbase borsasına yaptığı büyük transferleri sürdürüyor. Cuma günü 4 bin, dün ise 9 bin adet BTC’yi Coinbase’e gönderen şirket, ABD piyasalarının açılmasıyla birlikte 19 bine yakın (18 bin 635 adet) Bitcoin’i yine bu borsaya transfer etti.

Bu transferle birlikte Grayscale’in son 3 işlem gününde (pazartesi ABD piyasaları kapalıydı) Coinbase borsasına taşıdığı BTC adedi 30 bini de aşmış oldu.

Bitcoin’de ciddi düşüş gelmedi

Bu transferler ise Bitcoin fiyatında çok ciddi bir düşüş getirmedi. Dünkü 9 bin adetlik transferde de Bitcoin ilk etapta 42 bin dolar seviyesine inmiş daha sonra ise yeniden 43 bin dolara yükselmişti. Bugün gönderimlerin ardından da fiyat önce 42.200’e inse de, daha sonra yeniden 42.800 dolara çıktı.

Transferlerin sebebi ne?

Uzmanlar ise transferlerin arkasında uzun süredir GBTC hisseleri kilitli kalan yatırımcıların olabileceğini belirtiyorlar. Bilindiği gibi Grayscale şirketi, GBTC hisseleri ETF’e dönmeden önce müşterilerinin istedikleri zamanda satış yapmasına izin vermiyordu. Varlıklar, en az 6 ay boyunca kilitli kalıyordu. 2022 ve 2023 yıllarında GBTC hisselerinin değeri, indirim oranının hızla artmasından dolayı çok fazla düşmüştü. Bu durum da yine müşterilerin, indirimin kapanmasını beklemesine yol açmıştı. İşte bu indirim de, GBTC’lerin ETF’e dönüşmesiyle birlikte kapandı ve kilitlerin açılmasıyla da, uzun zamandır satış yapmak isteyen müşterilerin önü açıldı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl