Coinbase, en büyük Bitcoin startup’larından birini satın aldı

Kripto para startup'ı Coinbase, sektörün en iyi fonlanan şirketlerinden biri olan ve eskiden 21 Inc olarak bilinen Earn.com'u satın aldığını açıkladı.

Kripto para startup’ı Coinbase, sektörün en iyi fonlanan şirketlerinden biri olan ve eskiden 21 Inc olarak bilinen Earn.com’u satın aldığını açıkladı.

21 Inc, daha önce Intel’in teknolojisiyle desteklenen bir Bitcoin madenciliği operasyonu yürüttü ve sonra 2015 yılında geliştirici odaklı 21 Bitcoin Computer’ı piyasaya sürdü. Şirket, Silikon Vadisi’nin büyük yatırımcıları tarafından birkaç yatırım turunda 116 milyon dolar artırdı.

Şirket, geçtiğimiz yılın Ekim ayında Earn.com adıyla çeşitli görevleri yerine getirerek kripto para ödülleri elde edebileceğiniz bir sosyal ağ olarak yeniden markalaştı.

Coinbase, anlaşmanın şartlarını kamuya açıklamamış olsa da toplam satın alma tutarının 120 milyon doları aşmış olabileceği belirtiliyor.

Bu arada Earn.com’un kurucu ortağı ve CEO’su Balaji Srinavasan, Coinbase’in baş teknoloji şefi olacak. Coinbase, Earn.com ekibinin Coinbase’in operasyonlarıyla entegre olacağını ve mevcut faaliyetinin devam edeceğini bildirdi.

Coinbase, geçtiğimiz Cuma günü de mobil Ethereum cüzdanı Cipher Browser’ı satın almıştı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl