Coinbase borsası Lightning Network’ü entegre edecek

ABD'nin en büyük kripto para borsası konumundaki Coinbase'de CEO Brian Armstrong, Bitcoin 2. katman ödeme çözümü olan Lightning Network'u platforma entegre edeceklerini söyledi.

Coinbase CEO’su Brian Armstorng, borsaya Lightning Network’ün entegre edileceğini söyledi. Bir takipçisinin konuyla ilgili, “Brian Armstrong’un Bitcoin Lightning Network hakkında şu ana kadar tek bir tweet atmaması garip değil mi? Tamamen dışlamış gözüküyor” demesi üzerine CEO’dan cevap geldi.

Tweet’lerinin otomatik olarak silindiğini belirten Armstrong şu ifadeleri kullandı:

“Attığım tweet’ler birkaç ay sonra otomatik olarak siliniyor. Dolayısıyla bu konuda arşiv kalmıyor. Lightning harika bir çözüm ve biz de onu entegre edeceğiz”

Hatırlanacağı üzere daha önce de hem Coinbase hem de Binance’e bu konuda çok fazla talep gelmişti. Armstrong, ağı entegre etme konusunda ise bir zaman detayı vermedi.

Lightning Ağı’nı borsasına entegre eden bilindik platformlar arasında OKX, Kraken ve Bitfinex bulunuyor.

Bitcoin Lightning Ağı’nı henüz platformuna taşımayan Coinbase, Ethereum konusunda ise şubat ayında önemli bir adım atmıştı. Borsa, Optimism tarafından desteklenen Ethereum 2. katman ölçeklenebilirlik protokolü Base’i başlatmıştı.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl