Coinbase 3. çeyrek için uyardı, 2018-19 benzerliği kurdu

ABD ve dünyanın en büyük borsalarından biri olan Coinbase, bu yılın ikinci çeyreğinde başlayan büyük düşüşlerin üçüncü çeyrekte de devam edebileceğini belirtti. Hissedarlar için yazılan bir mektupta gidişatı değerlendiren borsa, aylık işlem yapan kullanıcı sayısındaki azalmaya dikkat çekti. Ayrıca şirket, olumlu bir sinyal olarak ise satış yapmayanların oranının 2018/2019 ayı sezonuyla benzer olduğunun altını çizdi.

Coinbase borsası 2022’nin ikinci çeyreğinde başlayan ve kripto para tarihinin en sert düşüşlerinden birini yansıtan hareketlerin devamının, üçüncü çeyrekte de gelebileceğini belirtti.

“Uzun vadeli bakış açısına sahibiz”

Bu yılın ikinci çeyreğiyle ilgili hissedarlar için bir mektup kaleme alan borsa, “Hiçbir zaman göründüğü kadar iyi, ve göründüğü kadar kötü değildir” mottosuyla yaşayan bir şirket olduklarını ve uzun dönemli bakışlarında “bullish” yani pozitif kalmaya devam ettiklerini belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“Kripto para endüstrisi ikinci çeyrekte değerinin yüzde 60’ını kaybetti ancak biz uzun vadeli bakarak faaliyetlerine devam eden bir şirketiz. Bu teknolojinin geleceği adına hala ‘bullish’ bakmaya devam ediyoruz. Coinbase, her türlü hava şartlarında yoluna devam edebilecek bir şirkettir. Gelecek için inşa etmeye ve uzun vadeli düşünmeye devam edeceğiz”

“3. çeyrekte düşüşler devam edebilir”

Coinbase borsasına göre, ikinci çeyrekte yaşanan düşüşlerin 3. çeyrekte de devam etmesine yol açacak 2 ana sebep bulunuyor. Bunlardan biri işlem hacimleri, diğeri ise MTU’lar, yani aylık işlem yapan kullanıcı sayısı:

“İkinci çeyrekten gelen güçsüz piyasa yapısı üçüncü çeyrekte de devam edebilir. Temmuz ayı MTU sayısı 8 milyona düştü. Bu rakamın üçüncü çeyrekte de aşağıya doğru gitmesini bekliyoruz. Bu dönemde daha büyük MTU sayısının, artık işlem yapmayan bir topluluğa dönüşmesini öngörüyoruz. Temmuz’da 51 milyar dolar olan işlem hacminin, önümüzdeki kısa dönemde azalacağını tahmin ediyoruz”

“Satış yapmayanların oranı 2018/2019 ayı sezonu gibi”

Coinbase’in mektubundaki önemli öngörülerden biri de “elmas eller” olarak bilinen ve uzun vadeli yatırımlara yönelen kişilerle ilgiliydi:

“Kısa süre önce bir blok zinciri şirketinin analizi, dünya çapındaki uzun vadeli Bitcoin sahiplerinin (altı aydan fazla BTC tutanlar) toplam BTC arzının yaklaşık %77’sini elinde tuttuklarını ve piyasa oynaklığında satış yapmadıklarını ortaya koymuştu. Bunu olumlu bir sinyal olarak görüyoruz. BTC ve ETH’yi uzun süre elinde tutan kullanıcı yüzdesinin 2018-2019 kripto piyasası ayı sezonu esnasındaki seviyelerle çok benzer olduğu sonucuna vardık”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl