Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Coinbase cüzdanlarından büyük Bitcoin çıkışları ne anlama geliyor?

Son dönemde Coinbase’den yapılan özellikle iki büyük Bitcoin transferi dikkat çekti.

Bunlardan biri, Eylül ayının sonlarında yaklaşık 15,000 BTC, diğeri de henüz geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi ve ardından Bitcoin fiyatında çarpıcı bir çıkış geldi. Aşağıdaki grafikte yer aldığı gibi, ikinci transferde de 14,000 BTC’ye yakın bir çıkış görülüyor.

Kaynak: CryptoQuant

Bu Bitcoin çıkışları ne anlama geliyor? Kripto para veri analiz platformu CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju’ya göre, Coinbase borsasından dışarıya çıkarılan bu BTC’ler, OTC (tezgah üstü) alım satımlarının bir parçası. CEO, “Görünüşe göre, Coinbase’den çıkan büyük miktardaki Bitcoin’ler, genellikle 6000 – 8000 BTC arası Bitcoin tutan saklama hizmeti/OTC cüzdanlarına gidiyor.” diyor.

Böyle bir eğilim, aslında Haziran ayından beri görülüyor. O aydan bu yana birkaç benzer çıkış oldu ve Ki Young Ju, bunların Coinbase’den OTC işlemleri için kullanılan diğer Coinbase soğuk cüzdanlarına gönderildiğini tahmin ediyor.

Piyasa, kurumsal yatırımcıların Bitcoin alımlarını konuşuyor. Grafikteki hareketlerin de kurumsal yatırımcıların alımlarıyla ilişkili olduğu değerlendiriliyor. Ki Young Ju, ayrıca spekülatif bir tahmin de yaparak “Mevcut kurumsal alımlar sadece bir başlangıç” yorumunda bulundu.

Piyasa değeri ile en büyük kripto para, haberin yayına girdiği TSİ 01.10’da 22 bin 850 dolardan el değiştiriyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl