Coinbase’e yüklenen Cathie Wood’dan bu kez büyük Palantir yatırımı

Son aylarda yaptığı önemli Coinbase ve Tesla hisse yatırımlarıyla bilinen ARK Invest şirketi ve CEO'su Cathie Wood bu kez Palantir şirketine yöneldi. Wood, dün 43 milyon dolarlık PLTR hissesi aldı.

Dün 2023 yılı ilk çeyrek rakamlarını açıklayan ve beklentilerin üzerinde olumlu bir görünüm çizen Palantir şirketi, Cathie Wood’un radarına girdi. Büyük ölçekte veri analizi yapan ve finans, sağlık, askeri kurumlar ve istihbarat kuruluşlarına kadar birçok önemli alandan müşterisi olan Palantir, yaptığı açıklamada sene sonuna kadar her çeyrek kâr etmeyi hedeflediğini dile getirmişti.

43 milyon dolarlık alım

Palantir’in bu açıklamasından sonra ise kripto paralara verdiği destekle de bilinen ARK Invest şirketi, 43 milyon dolarlık PLTR hisse alımı yaptı. Hisseler şirketin ARK İnovasyon ETF’i ve ARK Next Generation Internet ETF’ine dağıtıldı.

Dün açıklanan rakamlarda 505 milyon dolar olarak beklenen 2023 yılı ilk çeyrek gelirlerinin, 525 milyon dolar olduğu görülmüştü.

Bilindiği üzere ARK Invest son dönemde yoğun şekilde Tesla ve Coinbase hisseleri satın alıyordu.

Altın alımlarıyla biliniyorlar

Palantir Technologies’ın CEO’su Alex Karp’ın, hem şirketi hem de kendisi için altın alımları yaptığı da biliniyor. Karp daha önce verdiği bir röportajda dünyanın belirsizlik dönemine girdiğini ve hem jeopolitik hem de finansal istikrarsızlıklara karşı büyük miktarda altın adlığını söylemişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl