Coinbase’in büyük yatırımcılarından Cathie Wood bu kez sattı

Son bir ayda %60, sene başından bu yana ise %145 artan Coinbase hisselerinin yüklü alıcılarından ARK Invest bu kez satış yaptı. Cathie Wood'un yönettiği ARK Invest, 12 milyon dolarlık COIN hissesi sattı.

Geçtiğimiz hafta 75-76 dolar seviyesinde olan ancak BlackRock ile birlikte CBOE’nin de anlaşmalarını resmen açıkladıkları Coinbase borsasının hisseleri dün akşam sert şekilde yükseldi. Yüzde 10’dan fazla yükselen hisseler 90 dolar sınırına dayandı.

SEC’nin dava açmasıyla zor dönemden de geçen Coinbase’in en büyük yatırımcılarından olan ARK Invest ise dünkü COIN satışını SEC’ye resmen bildirdi. Şirketin en büyük ETF’lerinden biri olan ARK Innovation ETF 135 bin 152 adet COIN hissesi sattı. Hisselerin toplam değeri ise yaklaşık 12 milyon dolardı.

ARK INvest şirketi son olarak mart ayında, SEC’nin tam da borsaya dava açmasından bir gün önce 13.5 milyon dolarlık Coinbase hissesi satmıştı. O dönem de hisse fiyatı yaklaşık 84 dolardı. Coinbase hisseleri SEC’nin açtığı davanın ardından sert şekilde düşmüştü. ARK şirketi daha sonra düşen fiyattan da yoğun şekilde bu hisselerden satın almıştı.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong ve bazı üst düzey yöneticiler de geçtiğimiz hafta yaklaşık 7 milyon dolarlık satış yapmışlardı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl