Coinbase CEO’su Armstrong: Halka arz olmamıza neden izin verdiniz?

SEC'nin yatırım sözleşmesi davası açtığı Coinbase'in ünlü CEO'su Brian Armstrong katıldığı canlı yayında Gary Gensler'ı adeta topa tuttu. Armstrong, "Bizim şeffaflık konusunda uzun bir geçmişimiz var. Bunları halka arz olmadan önce de gösterdik" dedi.

SEC ile her geçen gün suların ısındığı Coinbase’de CEO Brian Armstrong, ABD medyasından CNBC’nin canlı yayınına katıldı.

SEC başkanı Gary Gensler’ın tutumunu ve açıklamalarını sert şekilde eleştiren Armstrong kendilerinin şeffaflık konusunda sorgulanamayacağını belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“Biz gerekeni yaptığımız için halka arz olabildik”

Bizim SEC de dahil olmak üzere tüm kurumlarla şeffaf olma konusunda ciddi bir geçmişimiz var. Bu yüzden bu dava bizi büyük hayal kırıklığına uğrattı. Biz 2021 yılında halka arz olmadan önce de bu şekildeydik. Zaten halka arz olmak için, onun öncesinde de birçok açıklama ve beyanda bulunmanız gerekiyor. Her şeyinizin şeffaf olması gerekiyor. Bizim halka arz olmamıza neden izin verdiler? Çünkü biz onlara istedikleri bütün bilgileri sağladık.

“Çelişkili açıklamalar yapmaya başladılar”

Daha sonra belli bir süre geçti ve Gary Gensler, bu sektörü regüle etme konusunda kendisinde çok fazla otorite hissetmediğini söylemeye başladı. SEC ve CFTC’den çelişkili açıklamalar gelmeye başladı. SEC’den bize yol göstermesini de istedik. Bunun için dilekçe de verdik. Ama onlar cevap bile vermediler. Sonunda da ne oldu? Bize ‘Wells Notice’ uyarısı gönderdiler. Bu yaşananlar ABD ve ekonomisi için iyi değil.

“Gensler’ın ne demek istediğini anlamak zor”

Gary Gensler’ın ‘Zaten tüm paralar şu an dijital’ diyerek ne demek istediğini anlamak zor…  16 bin token’lık büyük bir sayıdan bahsediyor. Coinbase cüzdanıyla trade yapılmıyor. Bahsettiği birçok kripto para zaten merkeziyetsiz finansta var. Bizdeki hacimler çok daha düşük. Biz zaten borsa olarak birçok kripto ve token’ın listelemesine izin vermedik. Dediğim gibi bizim cüzdanımızda saklama hizmeti veriliyor. Kripto paraların altında yatan konu, onların teknolojisi ve bunların işe yarayıp yaramayacağına piyasa karar vermeli…

“Bir pişmanlığımız yok”

(Halka arz olmanın pişmanlık yaratıp yaratmadığı sorusu üzerine)

Bu konuda bir pişmanlığımız yok. Evet, bu zorlu bir süreç. Biz zaten ilk olmak istedik. İlk olmak da her zaman zordur. SEC süreçleri de zordur ama sektör lideri olmak da böyle bir şey…

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl